Międzynarodowa grupa przestępcza rozbita. Na trop wpadli policjanci z Łodzi [ZDJĘCIA+WIDEO]
Zarzuty dla 35 osób, kolejne 50 zatrzymanych, przejętych ponad 80 ton materiałów wybuchowych, broń i amunicja – to efekty pracy m.in. łódzkich funkcjonariuszy we współpracy ze służbami z Niemiec, Holandii i Francji.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili międzynarodowy gang handlujący nielegalnymi materiałami pirotechnicznymi. Zarzuty usłyszało 35 osób, zabezpieczono 80 ton materiałów wybuchowych. W akcji brało udział ponad trzystu funkcjonariuszy.- Policjanci wspólnie z Krajową Administracją Skarbową oraz ze służbami z Niemiec, Holandii i Francji, przy wsparciu Europolu i Eurojustu zatrzymali łącznie 35 osób podejrzanych. Przy okazji przejęli ok. 80 ton materiałów wybuchowych. Śledztwo nadzorowane jest przez łódzką prokuraturę krajową. W ostatnich dniach w Niemczech zatrzymano kolejne 50 osób, przeszukując 53 obiekty. Zabezpieczono kolejne materiały pirotechniczne oraz broń i amunicje – relacjonuje Iwona Jurkiewicz z Zespołu Prasowego CBŚP.
Na trop grupy wpadli policjanci z Łodzi:
W sumie policjanci zatrzymali 57 osób na terenie Polski. Część z nich przesłuchano w charakterze świadków i zwolniono do domów.
/IAR