Policjanci ze Zduńskiej Woli zaatakowani w czasie służby. Padł strzał
Aresztowano napastników, którzy zaatakowali funkcjonariuszy. Agresywni bracia chcieli uchronić swego kolegę przed zatrzymaniem.

Funkcjonariusze drogówki próbowali zatrzymać do kontroli renault, którego kierowca zignorował sygnały do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. Ścigający policjanci wjechali za nim na teren posesji w gminie Zduńska Wola. Kiedy próbowali obezwładnić agresywnego kierowcę, wówczas zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn. – Napastnicy odpychając, szarpiąc oraz grożąc pozbawieniem życia, próbowali zmusić policjantów do zaprzestania zatrzymania krewnego. Jeden z funkcjonariuszy, z uwagi na realne niebezpieczeństwo własne oraz niebezpieczeństwo swojego partnera oddał w bezpiecznym kierunku strzał ostrzegawczy z broni służbowej – relacjonuje rzecznik prasowy zduńskowolskiej komendy Robert Latus.
Na miejsce skierowano inne patrole. Trzej mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. Okazało się, że 29-letni kierowca renault był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie wyniosło blisko 2 promile. Ponadto kierował on samochodem pomimo dożywotniego sądowego zakazu.
Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.