Koncert Kari Sl z udziałem Adama Bałdycha w Radiu Łódź
Zapraszamy do studia im. H.Debicha w Radiu Łódź, ul. Narutowicza 130 w niedzielę, 16. września o godz. 20. Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie!

Kari Sl to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Wychowała sie w Bieszczadach, z których czerpie inspiracje: ich natury, piekna i bogactwa kolorów, czego odzwierciedlenie mozna usłyszec w jej muzyce i tekstach. Pod koniec października ukazał się debiutancki album Kari Sl – “Betesda”,który został doceniony przez krytyków muzycznych w Polsce i za granicą (Niemcy, Grecja, Czechy, Słowacja). Tytułowy utwór powstał na specjalne zamówienie Wedrownego Festiwalu Kolory Polski organizowanego przez Łódzką Filharmonię.
“Betesda” to muzyka uduchowiona. Stworzona pod wpływem malarstwa, podrózy do Islandii, gdzie w małej miejscowosci Kirkjubjarklaustur, Kari napisała wiekszosc utworów. Wielokulturowosc i jej dialog ma wiec swoje odzwierciedlenie w jej muzyce. Zawiera ona w sobie elementy jazzu, muzyki powaznej i world music. W warstwie lirycznej, w wiekszosci znalazły sie autorskie teksty Kari, jak równiez utwory apokryficzne z połowy VI wieku.
Nazwa | Plik | Autor |
Kari Sal | video (m4v) video (webmv) video (webmv_hd) video (m4v_hd) |
Bilety można kupićtutaj
Skład zespołu:
Kari Sl – wokal
Adam Bałdych – skrzypce
Kasia Pietrzko fortepian
Michał Kapczuk kontrabas
Krzysztof Szmanda perkusja
Adam Bałdych wybitny polski skrzypek, kompozytor i aranzer. Nalezy do prestizowej Niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC. Jest laureatem najwaznieszej niemieckiej nagrody ECHO Jazz. Koncertuje na całym swiecie z najwybitniejszymi gwiazdami swiata jazzu.
Katarzyna Pietrzko – polska pianistka, aranżerka i kompozytorka. Studentka Akademii Muzycznej w Krakowie, absolwentka ZPSM w Bielsku-Białej. W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych charakteryzuje ją zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność. 22 czerwca artystka zdobyła Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Roku 2017.
Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy. MUZYK ROKU 2015 w kategorii kontrabas w ankiecie czytelników czasopisma JAZZ FORUM. Współtworzy wiele projektów muzycznych w róznych stylistykach (jazz, pop, rock). Otrzymał Nagrode Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiagniecia.
Krzysztof Szmanda polski perkusista. Odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles. Jest laureatem prestizowych festiwali polskich i zagranicznych, m.in. Miedzynarodowy Konkurs Jazzowo-Bluesowy(Czechy), czy Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odra we Wrocławiu.