Są dodatkowe pieniądze na operacje stawu biodrowego i kolanowego w Łodzi
Łódzkie szpitale otrzymały pieniądze na operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. To już kolejna transza z Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki której szpitale mogą wykonać więcej zabiegów, a tym samym skracają się kolejki oczekujących pacjentów.
Jeszcze niedawno na takie operacje w regionie łódzkim pacjenci oczekiwali kilka lat. Teraz jak na przykład w szpitalu Medical Magnus mogą być zoperowani jeszcze w tym miesiącu.
– Chciałbym zaprosić wszystkich, którzy mają wyznaczone jakieś długie terminy nawet w innych ośrodkach, żeby przyjechali do nas. Jest możliwość wykonania tych zabiegów na pewno do końca września, bo tak nam obiecał NFZ – zapewnia ordynator dr Jacek Magnuszewski.
Zabiegi są dla wielu pacjentów jedyną szansą na normalne życie. Coraz więcej osób ich potrzebuje, ponieważ średnia wieku się wydłuża.
– Zmiany zwyrodnieniowe są dużym zagrożeniem, ponieważ powodują ból, ograniczenie ruchowości oraz dyskomfort w życiu pacjentów. Jeśli nie pomagają leki i rehabilitacja, nie ma innej możliwości, trzeba założyć pacjentowi protezę – dodaje dr Magnuszewski
Od początku roku na dodatkowe zabiegi łódzki oddział NFZ przekazał blisko 27 mln zł. Najwięcej operacji wykonuje Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego. Pieniądze trafiły także do szpitala im. Kopernika i w regionie do Kutna i Skierniewic. Zabiegi endoprotezoplastyki są wykonywane w 20 placówkach medycznych województwa łódzkiego. Dodatkowe pieniądze wystarczą na ponad 2 tys. operacji.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |