39. Dni Bełchatowa. Wspólna zabawa z Radiem Łódź [ZDJĘCIA]
Jak co roku, początek lata w Bełchatowie upływa wśród rodzinnych atrakcji i największych muzycznych przebojów. Na święcie nie mogło zabraknąć także Radia Łódź.
Dwudniowe święto odbywa się na Błoniach przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Można można uczestniczyć w grach i zabawach, a w godzinach popołudniowych wysłuchać koncertów muzycznych gwiazd.Dniom Bełchatowa towarzyszą dodatkowe atrakcje. Wśród nich m.in. zajęcia ceramiczne, zajęcia z origami czy budowa gigantycznej makiety miasta.
Nazwa | Plik | Autor |
Dni Bełchatowa | audio (m4a) audio (oga) | |
Atrakcje podczas drugiego dnia świętowania Dni Bełchatowa | audio (m4a) audio (oga) | |
Bełchatowianie o swoim święcie | audio (m4a) audio (oga) |
W niedzielę bełchatowianie będą budować makietę swojego miasta, wyjaśnia Małgorzata Stanasiuk-Mordalska z ekspozycji Giganty Mocy. – Makieta powstanie z recyklingu, z m.in. z pudelek i kartonów. Mieszkańcy będą mogli zrobić z nich swoje samochody, sklepy, bloki i domy.
Każdy może przynieść swoje własne elementy. – Można przyjść z gotowym elementem, wykonanym w domu z kartonu, lub skorzystać z elementów, które będą zgromadzone na miejscu – dodajeStanasiuk-Mordalska.
Wielkie budowanie Bełchatowa zacznie się w niedzielę o 14.30 i potrwa do wieczora.
Pierwszego dnia (sobota), zagrają: uczestnik programu X-Factor oraz Bitwy Na Głosy – Kacper Gołda, Agata Sobocińska, belgijska megagwiazda muzyki dance – Danzel, zwycięzca programu “The Voice of Poland” oraz finalista “Mam Talent” – Mateusz Ziółko oraz jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia – Ewa Farna. Wieczór muzyczny zakończy dyskoteka pod gwiazdami.
Wokół sceny na uczestników czekać będą stoiska z wyrobami regionalnymi, upominkami oraz gastronomia.
Drugiego dnia (niedziela) scenę opanują bełchatowscy artyści – Anna Zimna oraz Paweł Bauer a dwudniowe święto miasta zamknie uwielbiany przez fanów alternatywnego rocka – zespół Happysad.
To nie wszystko! Tego dnia, przed koncertami, swoje programy zaprezentują bełchatowskie szkoły oraz przedszkola a także zespoły artystyczne działające przy Miejskim Centrum Kultury. Na bełchatowian będą również czekać stoiska animacyjne oraz atrakcje dla dzieci, m.in.: zajęcia ceramiczne, pracownia modelarska, bajkowe postaci, multimedialna kapsuła, szalony fryzjer i wiele innych!
Mimo pochmurnej aury, park za dworkiem Olszewskich w niedzielę wypełnił się tłumem. W oczekiwaniu na koncert można było skorzystać z licznych atrakcji, także tych przygotowanych dla najmłodszych.
Posłuchaj:
A jak bawią się bełchatowianie podczas ich święta?
Posłuchaj:
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z BEŁCHATOWA |