Środa, 27 czerwca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Koncert Di Galitzyaner Klezmorim
Brzmienie trio zapewnia klarnecistka Mariola Śpiewak, która gra na tym instrumencie solistycznie, towarzyszą jej Grzegorz Śpiewak na akordeonie i Rafał Seweryniak na kontrabasie.
Di Galitzyaner Klezmorim powstało w 1996 roku, założone przez studentów Akademii Muzycznej, w obecnym składzie działa od 1998 roku. Trio tworzy własne aranżacje tradycyjnych tematów klezmerskich.
27 czerwca (środa), Pasaż Rubinsteina, godz. 20, wstęp bezpłatny.

Pokaz dyplomowy studentów Pracowni Kostiumu Scenicznego
To wydarzenie, podczas którego można będzie obejrzeć dyplomy magisterskie i licencjackie studentów. Swoje prace przedstawią na Małej Scenie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
Etiudy zaprezentują:
Mateusz Bidziński
“Elegia dla mojego adwersarza”
Martyna Maria Joniec
“Toporem w serce”
Marcin Kosakowski
“Hijra”
Kinga Kubiak
“Niezły cyrk”
Michalina Pawlak
“O Lucky Man!”
Anna Piechura
“Początek świata Indian Navajo”
Paulina Wojnar
“Niewiedza Niepewność Ryzyko”
Promotorką prac jest dr Izabela Stronias.
27 czerwca (środa), Mała Scena Teatr Nowy, im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93, godz. 15:00-16:30.

Ludzka natura na Fotofestiwalu 2018 w Łodzi
Podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu możemy przyjrzeć się naturze i człowiekowi, włączając się tym samym w aktualną, dotycząca nas wszystkich, dyskusję nad rozwojem świadomości ekologicznej.
30 wystaw, ponad 100 międzynarodowych gości, przeglądy portfolio, rozstrzygnięcia konkursów i szereg wydarzeń towarzyszących, to program 17. Fotofestiwalu, czyli Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.
Tematem tegorocznej edycji jest “Ludzka natura”. Eksponowany jest on na siedmiu wystawach indywidualnych i jednej zbiorowej prezentowanej w Art Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3. – Są projekty dużo bardziej dokumentalne, dochodzeniowe, pokazujące np. w jaki sposób wielkie korporacje zajmują się kwestią natury, upraw rolnych; są projekty które skupiają się na ochronie przed kataklizmami – mówi kuratorka programu Justyna Kociszewska.
Program główny to także prezentacja wyłonionych spośród 630 zgłoszeń, nadesłanych z 59 państw z całego świata, finalistów konkursu Grand Prix Fotofestiwalu. Podczas imprezy zaplanowano też projekcje filmowe, w tym pokazy takich klasyków kina, jak “Ptaki” Alfreda Hitchcocka. – Idziemy kluczem gatunkowym, ale także rozrywkowym i letnim. Będziemy pokazywać perły kina przyrodniczego, np. drugą serię kultowej Planety Ziemi.
Festiwalowe wydarzenia odbywają się też w strefie OFF Piotrkowska i w łódzkich galeriach. Fotofestiwal potrwa do 1 lipca.
27 czerwca (środa), Centrum Festiwalowe 1: Art Inkubator w Fabryce Sztuki – Tymienieckiego 3 | Centrum Festiwalowe 2: OFF Piotrkowska Center – Piotrkowska 138/140.

WIĘCEJ INFORMACJIOKULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZKALENDARZ WYDARZEŃ. |