Dokument w drodze – Stymulator emocji. Spotkanie z filmem dokumentalnym w Boguszycach
Osiem spotkań z filmem dokumentalnym w miejscowościach Regionu Łódzkiego – Arkadia, Bolesławiec, Boguszyce, Dobroń, Lipce Reymontowskie, Parzęczew, Wolbórz, Zelów.

Na każde spotkanie złoży się projekcja dwóch filmów – najwybitniejszych dokumentów w historii polskiej kinematografii oraz współczesnych, nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach, ze szczególnym uwzględnieniem Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu organizowanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. Filmy wyświetlimy z nośników cyfrowych, ale i oryginalnych projektorów na taśmy 16 lub 35 mm.
Gośćmi będą twórcyi bohaterowie dokumentów. Projekcje zostaną poprzedzone merytorycznym wstępem.
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2018.
Pierwsze spotkanie z reżyserką Beatą Hyży-Czołpińską i projekcję dokumentów Środek puszczy najbliżej absolutu (reż. Beata Hyży-Czołpińska) i Puszcza białowieska (reż. Włodzimierz Puchalski).
Środek puszczy najbliżej absolutu
Joanna Kossak (prawnuczka Wojciecha) zamieszkała w Puszczy Białowieskiej. Urodziła dwoje dzieci, jedno z upośledzeniem umysłowym i autyzmem. Gdy mąż wyjechał, została bez środków do życia w drewnianej leśniczówce, siedem kilometrów od asfaltu. I wtedy po raz pierwszy doznała miłosierdzia płynącego z tego miejsca.
Po projekcji spotkanie z Beatą Hyży-Czołpińską, reżyserką filmu.
Wydarzenie odbędzie się w środę 13 czerwca o godz. 18:00 w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach. Wstęp wolny.
WIĘCEJ INFORMACJIOKULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZKALENDARZ WYDARZEŃ. |