Rawskie plany. Konsultacje w sprawie zagospodarowania przestrzennego
Władze Rawy Mazowieckiej chcą – przy udziale mieszkańców – wypracować jednolity plan dla poszczególnych części miasta.

– Chcemy zastosować inne niż dotąd praktyki. To nie urbaniści, a mieszkańcy w pierwszej kolejności będą mogli zgłaszać wnioski i uwagi w sprawie planu – tłumaczy burmistrz Dariusz Misztal. – Dzisiaj mamy w jednym obrębie bardzo niejednolity plan, stąd konieczność jego unormowania i spowodowania, by był on jasny i czytelny.
Oprócz części miasta w okolicy zalewu Tatar, zmieniony zostanie również plan zagospodarowania w centrum Rawy Mazowieckiej, w przygotowaniach są kolejne plany.
Konsultacje będą prowadzone za pomocą ankiet, przez internet i na spotkaniach z mieszkańcami.
Spotkania konsultacyjne w terenie:
23 maja 2018 r. o godz. 16:30 w terenie kompleksu działek o numerach ewid. 7-6/18, 7-6/1 i 7-6/19, położonych w rejonie ulicy Katowickiej.
28 maja 2018 r. o godz. 17:15 w terenie kompleksu działek nr ewid. 7-139/2, 7-139/3, 7-139/4, 7-139/5, 7-139/6, 7-139/7, 7-139/8 i 7-139/9, położonych przy ul. Wyzwolenia i ul. Słowackiego.
W przypadku pierwszego terenu, rozmowa będzie dotyczyła zmiany przeznaczenia terenu rolnego na mieszkaniowy, zaś w przypadku drugiego terenu określone zostaną założenia do zmiany przeznaczenia na usługowe. W obu spotkaniach w terenie weźmie udział urbanista.
Spotkanie warsztatowe
20 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 w Hali Sportowej Tatar przy ul. Tatar 1A.
Będzie ono podsumowaniem ankiety i obydwu spotkań w terenie oraz będzie umożliwiało skonsultowanie przygotowanych przez planistę założeń do sporządzenia projektu planu.
Ankieta internetowa będzie dostępna na stronie UM Rawa Mazowiecka od czwartku, 10 maja.