Poniedziałek, 30 kwietnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Ostatni dzień Restaurant Week
W Festiwalu bierze udział 40 łódzkich restauracji; są wśród nich zarówno lokale znane, z ugruntowaną pozycją na rynku, jak i smakowi debiutanci.
Aby zarezerwować festiwalowy stolik wystarczy wejść na stronę internetową Restaurant Week i założyć Konto Gościa.Następnie należy wybrać miasto lub region, dzień i godzinę, liczbę osób i restaurację, która zaoferuje nam trzydaniowe menu. Po dokonaniu płatności otrzymamy e-mailem potwierdzenie płatności. – Łodzianie chętnie biorą udział w festiwalach kulinarnych, a dla restauracji to doskonała forma promocji. Lokalepotrzebują trochę celebracji, takich szczególnych impulsów – przekonujeIgor Jankowski z Restaurant Week Łódź.
Podczas wiosennej edycji festiwalu oprócz posiłku, oferowana będzie nam także strawa duchowa. -W restauracjach festiwalowych dostępnebędą książki. Łodzianie, czekając na przygotowywane potrawy, będą je mogli przynajmniej przekartkować, a może się okazać, że treść ich wciągnie – tłumaczy Marzena Wiśniak z Wydziału Kultury UMŁ. – Zachęcamy do przychodzenia do restauracji z książkami i pozostawiania ich dla innych. Być może mamy takie pozycje, które kiedyś były dla nas inspirujące, a teraz leżą na półce i się kurzą. Warto zrobić z nich użytek.
Festiwal kończy się 30 kwietnia.
![Poniedziałek, 30 kwietnia 1 43967 1bf37f808ab0c3e6f3a6db92027025b5](/wp-content/archiwum/files/43967-1bf37f808ab0c3e6f3a6db92027025b5.jpg)
Wystawa Kuby Grzybowskiego “Wczoraj, dziś, jutro”
Artysta od ponad 40 lat jest związany z “Kalejdoskopem”. Można będzie oglądać rysunki, grafikę warsztatową i użytkową (m.in. plakaty dla łódzkich instytucji kultury i do ogólnopolskich wydarzeń), malarstwo z lat 1958-2018, na wystawie znajdą się też: poezja artysty i egzemplarze Kalejdoskopu z lat 70., gdy Ryszard Kuba Grzybowski był redaktorem graficznym pisma.
To jeden z najaktywniejszych łódzkich artystów, od ponad pół wieku komentujący w swojej twórczości lokalne życie artystyczne, ale też zachodzące przemiany społeczno-obyczajowe. Urodzony w Warszawie w 1933 r., w 1946 r. wraz z rodziną zamieszkał w Łodzi. W latach 50. studiował na Wydziale Grafiki Propagandowej w Katowicach – filii ASP w Krakowie oraz na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w Pracowni Plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego
Pokazowi towarzyszyć będą oprowadzania z udziałem artysty (21 IVi 26 IV opowie o kilku spośród pokazywanych prac) oraz promocja książki artystycznej z reprodukcjami prac twórcy, tekstami Janusza Zagrodzkiego i Piotra Groblińskiego, a także po raz pierwszy publikowanymi wierszami Ryszarda Kuby Grzybowskiego z ostatnich dziesięciu lat.
Wystawę będzie można oglądać do 13 maja.