Środa, 18 kwietnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Startuje Restaurant Week
W ogólnopolskim festiwalu udział biorą także łódzkie restauracje. W tym roku to rekordowa liczba – ponad 40 lokali. Każda z biorących udział w festiwalu restauracji, przygotowuje autorskie, trzydaniowe menu inspirowane tematem przewodnim.Misją Festiwalu najlepszych Restauracji Restaurant Week jest promocja kwitnącej polskiej sceny restauracyjnej poprzez regularne zbliżanie Gości i Restauracji. Informacje na temat festiwalu znajdą Państwona jego stronie. Przed wizytą w restauracji za jej pośrednictwem należy zarezerwować stolik w danym lokalu.
Więcej o festiwalu mówią jegoorganizatorzy w Łodzi: Adam Kopczyński i Igor Jankowski
Nazwa | Plik | Autor |
Restaurant week w Łodzi | audio (m4a) audio (oga) |
Restaurant Week potrwa do 30 kwietnia

Warsztaty wMuzeum Książki Dziecięcej
Muzeum Książki Dziecięcej istniejące w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza na warsztaty i prezentacje interaktywne w ramach XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który odbędzie się w dniach od 16 do 23 kwietnia 2018 r.:
1. Była sobie książka warsztaty o tym, kto wynalazł druk, jak nazywają się pierwsze drukowane książki i czym różnią się od współczesnych. Uczestnicy warsztatów będą mogli sami stworzyć wybrane formy książki (Nr imprezy: 196).
2. Muzeum Książki Dziecięcej zostań bohaterem bajki prezentacja interaktywna. Uczestnicy zobaczą najciekawsze najstarsze (XVIII w.) i najnowsze (w technice skanimation) książeczki dla grzecznych i niegrzecznych dzieci. Jednocześnie będą mogły wcielić się w swoich ulubionych bajkowych bohaterów. (Nr imprezy: 220).
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest BEZPŁATNY, ale uczestnictwo w naszych zajęciach wymaga wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
16 – 20 kwietnia, godz 10-11 i 13-14
Mit Walki ze złem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 18 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z historykiem sztuki i pisarzem Markiem Sikorskim i prelekcję Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem”.
Marek Sikorski jest historykiem sztuki, doktorem nauk humanistycznych i autorem wielu książek popularnonaukowych, w tym o smokach: Smok wawelski w kręgu mitu i historii, Smoki i smokobójstwo, Na tropach smoka wawelskiego oraz utworów literackich: Sen dziwny i straszny, Upiór w lustrze, Diabelski młyn.

18. Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki rozpoczęty
Naukowo – kulturalne wydarzenie rozpoczęło wręczenie statuetek “Łódzkie Eureka”. – Wyróżnienia otrzymują przedstawiciele łódzkiego środowiska akademickiego, których projekty zostały zauważone i docenione na świecie – mówi przewodnicząca Rady do spraw Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Łodzi profesor Wanda Krajewska. -Te wyróżnieniaspełniają podwójną rolę dla naszego środowiska. Z jednej strony doceniają naszych wybitnych naukowców i artystów, z drugiej – promują nasze miasto i region w Polsce i na świecie.
SPRAWDŹProgram Festiwalu

Wystawa Karola Stolarka “Albumy”
Karol Stolarek – artysta interdyscyplinarny, kompozytor, autor tekstów, grafik. Zajmuje się między innymi designem dedykowanym muzyce. Bada relacje zachodzące pomiędzy obrazem i dźwiękiem, poszukując wspólnych pól działania dla obu dyscyplin. Wystawa Albumy to wybór projektów okładek muzycznych, zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat dla zespołów i wykonawców z kraju i z zagranicy.
Wystawa potrwa do 09.06.2018 przy Piotrkowskiej 102 w Łodzi.
Wernisaż wystawy 18.04, godz 19.

Wykład Olgi Tokarczuk na Wydziale Filologicznym UŁ
Olga Tokarczuk, uznana pisarka i laureatka nagrody literackiej NIKE wygłosi dziś kolejny wykład z cyklu “Łódzkie wykłady z poetyki”, tym razem zatytułowany “Księgi Jakubowe – źródła i konteksty”.Krótką rozmowę po wykładzie moderuje Marta Zdanowska (Dom Literatury w Łodzi).
Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 17.00, w auli A1 (parter) na Wydziale Filologicznym (ul. Pomorska 171/173).
