Jakie korzyści spowodowało wprowadzenie Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego?
Minął rok wzajemnego honorowanie biletów ŁKA i MPK Łódź. Wprowadzenie Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego spowodowało wzrost pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej o ponad połowę.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna podsumowała rok funkcjonowania tego rozwiązania. Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień powiedział, żeróżnice są szczególnie widoczne na niektórych przystankach.- To spektakularne wzrosty liczby pasażerów, np. na przystanku przy ul. Pabianickiej to różnica aż o 160 proc. w ciągu roku czy kilkudziesięcioprocentowe na innych przystankach. To cieszy i świadczy o wzajemnej komplementarności, uzupełnianiu się i wychodzeniu naprzeciw potrzebom pasażerów – poinformował Stępień.
Prezes ŁKA Janusz Malinowski dodał, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna dzisiaj złożyła wniosek do PKP PLK o zwiększenie liczby pociągów.- Składamy wniosek do zarządcy infrastuktury i w przyszłym roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie miała o 20 proc. pociągów więcej. Na linii obwodowej są obecnie 23 pociągi i to m.in. stąd przyrosty liczby pasażerów.
ŁKA przewiduje, że w ostatnim kwartale tego roku przewiezie 10-milionowego pasażera.
W 2017 roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna przewiozła 3 854 074 pasażerów, o 53% więcej niż w roku 2016. Spółka sukcesywnie zwiększa liczbę uruchamianych połączeń. W 2018 roku dziennie ŁKA uruchamia średnio 134 połączenia. Prognozowana liczba pasażerów ma wynieść w obecnym roku 4 508 000 osób.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI OKOMUNIKACJI MIEJSKIEJ |