Wtorek, 3 kwietnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.

Dominik Wania Trio – koncert w Filharmonii Łódzkiej
Trio Dominika Wani zaprezentuje jazzowe opracowanie suity na fortepian solo Miroirs Mauricea Ravela. Kompozytor napisał utwór w 1905 r., będąc członkiem grupy artystycznej Les Apaches. Pozostając pod wpływem Chopina, tworzył dzieło we własnym, impresjonistycznym stylu, wprowadzając nowe rozwiązania harmoniczne i szczególną atmosferę krajobrazów dźwięku.
Pianista Dominik Wania jest dziś uznawany za jeden z największych talentów, jakie pojawiły się ostatnio w polskiej muzyce. Absolwent AM w Krakowie i wydziału jazzowego Konserwatorium w Bostonie, występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej, takimi jak m.in.: Tomasz Stańko, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski, Marcus Miller, Lee Konitz, Eddie Henderson czy Eric Marienthal. Dominik Wania, kontrabasista Max Mucha i perkusista Dawid Fortuna swobodnie podeszli do Miroirs, pozostawiając strukturę pięciu części o zróżnicowanym nastroju.
Koncert odbędzie się we wtorek 3 kwietnia o godz. 19:00 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina przy ul. Narutowicza 20/22.

Klub Podróżników Keja. Spotkanie z Dominikiem Wieczorkiewiczem
Klub Podróżników Keja zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze. Będzie ono związane z promocją książki Wieczorkiewicza pt. “Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię”.
Książka to zbiór opowiadań dla młodych czytelników będący pogodną, owianą humorem relacją z autentycznej i dość nietypowej podróży.
Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek 3 kwietnia o godz. 19:00; Keja Pub, ul. Kopernika 49 w Łodzi.

Rekin atakuje! Film Spielberga w Pop’n’Art
Pop’n’Art zaprasza na wtorkowy Bajzel Filmowy. Kolejna propozycja w cyklu Monster Movies to “Szczęki” Stevena Spielberga.
Film o trzech mężczyznach, rekinie i za małej łódce. Jeden z pierwszych blockbusterów w historii kina, przełomowy dla gatunku natural horror/animal attack. Reżyseria, muzyka Williamsa, efekty specjalne i znakomite kreacje aktorskie zagwarantowały filmowi ponadczasowość i podniosły fabułę rodem z kina klasy B. do rangi arcydzieła.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek 3 kwietnia o godz. 20:00 w lokalu Pop’n’Art na Placu Wolności 6 w Łodzi.

Cudowna terapia – spektakl Fundacji Kamila Maćkowiaka
W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbędzie się spektakl, którego tematem jest tytułowa cudowna terapia, której podda się emocjonalnie wypalone małżeństwo.
Joanna i Wiktor są małżeństwem od kilkunastu lat, mają dzieci, prowadzą ustabilizowane i dość przewidywalne życie. Są typowymi przedstawicielami klasy średniej, nie mają problemów finansowych. Niegdyś bardzo w sobie zakochani, dziś, dobiegając czterdziestki, są emocjonalnie wypaleni, sfrustrowani; zgrany zespół stanowią już tylko podczas kłótni. Zgodni są co do jednego winę za rozpad związku ponosi współmałżonek. Na takim właśnie zakręcie życiowym trafiają na terapię. Cudowną terapię. Błyskotliwa przewrotność sztuki, w myśl zasady lekarzu lecz się sam pokazuje, że życie osobiste terapeuty jest równie splątane jak życie jego pacjentów. Sztuka w mistrzowski i bardzo atrakcyjny sposób, nierzadko komediowy, dotyka tych wszystkich problemów, dając w finale widzowi nieoczywiste zakończenie szansę na emocjonalne katharsis jak i refleksję nad własnym życiem osobistym. Struktura spektaklu opiera się na błyskotliwych dialogach i nieoczywistych emocjonalnych woltach.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek 3 kwietnia o godz. 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56 w Łodzi.

Festiwal O!PLA 2018. Druga konkursowa projekcja filmów
Kategoria Szkolna im. Kazimierza Urbańskiego to filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych (w tym studentów zagranicznych), a także filmy zrealizowane przez studentów i uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji.
Tradycyjnie każdy z widzów jest jurorem i może wytypować maksymalnie trzy filmy, które uzna za najlepsze.
Kategoria Szkolna to 18 filmów o łącznym czasie trwania 82.
W PROGRAMIE:
BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 426), Karolina Gołębiowska, AS SZCZECIN
CHWAST (2017, 0410), Adrianna Matwiejczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
C.O.Ś (CZŁOWIEK OBRASTAJĄCY ŚMIERCIĄ) (2017, 0603), Katarzyna Piróg, ASP WARSZAWA
GOŚĆ (2017, 220), Aleksander Józefczyk, ASP KRAKÓW
KLUB SENIORA (2016, 0611), Agata Mianowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NA JĘZYKACH (2017, 349), Karolina Borgiasz, PWSFTviT ŁÓDŹ
NIE MASZ DYSTANSU (2017, 352), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 637), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo, PJATK WARSZAWA
OBŁAWA (2017, 4), Krzysztof Raczkowski, UAP POZNAŃ
OJEZU (2017, 0348), Betina Bożek, ASP KRAKÓW
OSTATNI POKÓJ (2017, 547), Marta Chyła-Janicka, PWSFTviT ŁÓDŹ
SAMURAJ (2016, 708), Tomasz Kucharczyk, PJATK WARSZAWA
SKLEP Z RYBAMI (2017, 3), Maria Kulpa, UAP POZNAŃ
WCIELENIE (2017, 5), Barbara Rupik, PWSFTviT ŁÓDŹ
WYBORY MISS KURNIKA (2016, 326), Aleksandra Pietruk, UMCS LUBLIN
ZAMIENIAMY SIĘ W PRZYRODĘ (2017, 4), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚ? (2017, 0410), Ilona Dybka, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZJAZD (2017, 0341), Jerzy Tabor, PWSFTviT ŁÓDŹ
Wydarzenie odbędzie się we wtorek 3 marca o godz. 20:00 w Kinie Bodo przy ul. Rewolucji 1905 r. 78/80 w Łodzi.