Czwartek, 1 marca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.

Krzysztof Antkowiak zadebiutował w wieku 13 lat wygrywając konkurs Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie. Dwa lata później zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wykonując piosenkę “Zakazany Owoc” autorstwa Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana.
W dorosłym życiu współpracował między innymi z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak, Justyną Steczkowską. W 1997 r. nagrał płytę “Delfin”, której producentem był Grzegorz Ciechowski. W 1997 r. zagrał jedną z głównych ról w filmie Jarosława Żamojdy pt. “Młode Wilki 1/2”. W latach 2003-2010 był wokalistą zespołu Drum Machina, z którym występował w kraju i za granicą. Artysta wziął udział w ostatnio emitowanej edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo i zajął drugie miejsce.
Koncert odbędzie się 1 marca o godz. 20.

Prace Magdaleny Abakanowicz, jednej z najwybitniejszych artystek XX wieku, są pokazywane w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na wystawie zatytułowanej “Metamorfizm – odsłona pierwsza”. – Prezentujemy mało znane wcześniejsze prace Abakanowicz, aby prześledzić jej twórcze poszukiwania – mówi kuratorka wystawy Marta Kowalewska.
W kwietniu 2018 roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa odbędzie się “druga odsłona” wystawy dzieł Magdaleny Abakanowicz, podczas której zostaną zaprezentowane prace artystki przechowywane w Szwajcarii.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapowiada na swojej stronie internetowej, że zaprezentowane będą wówczas “dzieła artystki wcześniej w Polsce niepokazywane, udostępnione dzięki uprzejmości szwajcarskiej Fundacji Toms&Pauli, pozwoli pokazać pełnię dokonań i dojrzałość osiągnięć Magdaleny Abakanowicz. Integralnym elementem ekspozycji będzie pokaz filmu, zrealizowanego przez Kazimierza Muchę z muzyką Bogusława Schffera, nagranego w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia. W filmie wykorzystano zapis instalacji plenerowej Magdaleny Abakanowicz, zrealizowanej w Łebie w 1968 r., podczas której organiczne, materialne formy abakanów poddają się podmuchom wiatru, poruszają i integrują z naturalnym otoczeniem dzikich wydm, tym samym podkreślają swoją biologiczną proweniencję”.

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki, słychać to dokładnie w tekstach i w produkcji bitów.
Pierwszym albumem Bitaminy są Listy Janusza,utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo albumPlac Zabaw. Pozytywne reakcje były motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstał więc instrumentalny album C,gdzie artyści zaprezentowali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, łącząc przy tym jazzowy klimat z zaskakującymi samplami. Najnowsza produkcja grupy toKawalerka.Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.
Koncert Bitaminy w Wytwórni odbędzie się 1 marca o godz. 19.