BGK buduje w Łodzi
Region łódzki dobrze wykorzystuje środki na programy mieszkaniowe wydawane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program budownictwa socjalnego, oraz program budownictwa czynszowego przyniosły w minionych latach wymierne korzyści dla łodzian.

Wiceprezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Włodzimierz Kocon informuje, że widać realne efekty działań na rzecz gmin i powiatów w ramach programu budownictwa socjalnego. – W regionie łódzkim, dzięki programowi powstało 630lokali i miejsc noclegowych. Kolejne 300 jest w trakcie realizacji. Kwota dopłat, które były udzielone, wynosi ponad20 mln złotych – dodajeWłodzimierz Kocon .
Z kolei społeczne budownictwo czynszowe ma za sobą dopiero trzy edycje. Efektem zainteresowania i aktywności łódzkich Towarzystw Budownictwa Społecznego jest 190 mieszkań.
Oba programy wsparcia budownictwa są elementami Narodowego Programu Mieszkaniowego. Ich kolejne edycje ruszają 1 marca. Szczegóły dotyczące tego, jak starać się o wsparcie znajdują się na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego.