Kolejny rok reformy edukacji. Co czeka łódzkich uczniów i nauczycieli?
Pięć łódzkich szkół będzie miało dodatkowe budynki. Trzem podstawówkom, a także szkole rzemiosła i jednej szkole specjalnej, miasto chce przekazać budynki po likwidowanych gimnazjach.

Wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację Tomasz Trela przekonuje, że dzięki takiemu rozwiązaniuuczniowie będą mieli więcej miejsca.- Dyrektorzy istniejących szkół, którzy dostają ten drugi budynek, w porozumieniu ze swoją radą rodziców mają wypracować najbardziej komfortowe przejście czy przeniesienie tego lub innego oddziału. Nie chcemy niczego narzucać. Może być taka sytuacja, że dzieci, które pójdą od 1 września do tych szkół, będą już wiedziały, że nauka będzie się odbywać w dwóch budynkach.
Po likwidowanych gimnazjach w Łodzi zostanie aż 36 szkolnych budynków. Wiceprezydent Trela dodał, że dla większości z nich miasto znalazło już nowych gospodarzy.- Powstają cztery szkoły podstawowe, powstaje jedno nowe liceum. Trzy szkoły zawodowe i dwa licea mają drugie lokalizacje. Na tę chwilę mamy do zagospodarowania 26 z 36 budynków; dziesięć nie ma przydziału.
Miasto zapewnia, że pozostałe budynki nie będą stały puste. Po wygaszeniu gimnazjów zostaną przekazane np. instytucjom kultury albo stowarzyszeniom.