Czwartek, 15 lutego
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Gala Armatki Kultury w ŁDK
Co było najbardziej wystrzałowym wydarzeniem w łódzkiej kulturze? Kapituła nagrody “Kalejdoskopu” Armatka Kultury w składzie: Joanna Królikowska (portal TuŁódź.com), Marcin Tercjak (Radio Łódź), Łukasz Kaczyński (Kalejdoskop) i Piotr Grobliński (pomysłodawca nagrody) nominowała w 5. edycji plebiscytu 18 wydarzeń.
Początek Gali Armatki Kultury w reprezentacyjnej Sali Kolumnowej ŁDK o godz. 18
Finałem wieczoru będzie koncert Łukasza Lacha, który w duecie, zasiadając za fortepianem, wykona własne interpretacje Boba Dylana, czołowej postaci amerykańskiej kontrkultury XX wieku i zeszłorocznego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.
Kultura Dostępna. “Po prostu przyjaźń”
W ramach 9 edycji wydarzenia zobaczymykomedię autorów “Listów do M.”. Obraz “Po prostu przyjaźń” to wielowątkowa, wzruszająca opowieść o przyjaźni wystawionej na niejedną próbę. W filmie występują: Agnieszka Więdłocha jako Julia,Magdalena Różczka jakoIvanka,Maciej Zakościelny jakoGrzegorz iPiotr Stramowski jako Kamil.
Seanseodbywają się tradycyjnie, o godzinie 13 oraz 18:00 wwybranych kinachHelios.
Lew Starowicz i miłość w internecie
Czy w Internecie można znaleźć miłość? Czy w korporacji warto szukać partnera? Czy singiel może mieć udane życie erotyczne? Czy pornografia deprawuje czy edukuje? M.in. na te pytania można znaleźć odpowiedź w najnowszej książce Michała Lwa-Starowicza pt. Kochanie czy klikanie. Terapia dla zagubionych kobiet i mężczyzn (Wydawnictwo Pascal).
Autor, który jest seksuologiem w drugim pokoleniu, mierzy się z nowymi zjawiskami seksualnymi iobyczajowymi, które wywołują we współczesnym świecie niepewność i niepokój. Jego książka to doskonały przewodnik po świecie nowoczesnych związków, gdzie to, co wirtualne, łączy się z realnym, pożądanie z lękiem przed bliskością, a ekscytacja z erotycznym niespełnieniem.
Godz. 18:00. empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
W zasadzie tak. Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem
Rozmowa w Poleskim Ośrodku Sztuki opowiadać będzie o najnowszych książkach Fedorowicza: W zasadzie tak i Święte krowy na kółkach”
Jacek Fedorowicz aktor, satyryk, dziennikarz, rysownik-karykaturzysta, znany jestz wielu kultowych filmów i programów; jest współzałożycielem (m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą) studenckiego teatru Bim-Bom. Od lat 60. współtworzył i występował w telewizyjnych programach rozrywkowych (Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe), audycjach radiowych (60 minut na godzinę) i na estradzie. Szczególnie pamiętany z drugoobiegowego satyrycznego Dziennika Telewizyjnego oraz filmów w reżyserii Stanisława Barei
.W zasadzie tak największy antykomunistyczny bestseller wydany za pieniądze komunistów! Najlepszy, najpełniejszy, najprawdziwszy, a nade wszystko najśmieszniejszy przewodnik po rzeczywistości PRL-u.Jakim cudem po raz pierwszy ukazał się legalnie w rzeczonym PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Nigdy później nie wznawiany. Chwalony w Kulturze paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Ilustrowany przez Autora.
Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od twoich rodziców. Jeżeli PRL pamiętasz czytając tę książkę będziesz śmiał się w głos, choć czasem pomyślisz jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć?
Święte krowy na kółkach to ponad sto felietonów zebranych w tym tomie daje obraz rzeczy dużych i małych, w które codziennie może wdepnąć każdy przeciętny z nas.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Poleskim Ośrodku Sztuki.