Piątek, 2 lutego
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Jubileuszowa V Gala Stand-up Comedy
Podczas Galowego koncertu swoje kawałki The Best of 2017 zaprezentują: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Łukasz Lotek Lodkowski, Rafał Pacześ, Katarzyna Piasecka, Rafał Rutkowski oraz Jacek Stramik.
Piątek, 2 lutego, godz. 19:30 w klubie Wytwórnia wŁodzi przy ul. Łąkowej 29.

Piotr Machalica śpiewa piosenki Wojciecha Młynarskiego
W programie pojawią się niezapomniane piosenki m.in.: “Jeszcze w zielone gramy” ,czy “Nie ma jak u mamy”.
Piotr Machalica gra zespołem w składzie:
- Michał Walczak gitara, tamburyn, aranżacje
- Krzysztof Niedźwiecki gitara, walizka vel stopa
- Paweł Surman trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, 2 lutego, godz. 19.

OCH! FILM FESTIWAL w Łowiczu
19 edycja imprezy organizowana przez DKF Bez Nazwy i Łowicki Ośrodek Kultury, odbywa się w kinie Fenix w dniach 27.01-25.02.2018.
POWRÓT DO MONTAUK
Niemcy / reż. Volker Schlndorff
02.02 godz. 19:00
Powrót do Montauk z co najmniej dwóch powodów powinien zainteresować miłośników literatury. Po pierwsze, film jest luźno oparty na motywach powieści Montauk szwajcarskiego pisarza i dramaturga Maxa Frischa. Po drugie, współscenarzystą obrazu jest irlandzki pisarz Colm Tóibn.
Jeden mężczyzna i dwie kobiety. Co ich łączy? Banalny trójkąt miłosny i krótkotrwałe pożądanie? A może skomplikowana relacja, która nie może mieć szczęśliwego zakończenia? Cała trójka pragnie jednego prawdziwego i czystego uczucia, jednak błędy z przeszłości i skrywane tajemnice nie pozwalają im na zbliżenie się do tego ideału. Czy ich los się odmieni? Czy wybory, których dokonają, dadzą im szczęście?

Prime Time 2017. Wystawa najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi można oglądać wystawęPrime Time 2017. To ekspozycja prezentująca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powstałe w ubiegłym roku.
To w sumie 42 dyplomy magisterskich studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów Akademii. Na każdym z nich podstawą kształcenia jest ogólne przygotowanie artystyczne z takimi przedmiotami jak malarstwo, rysunek, rzeźba, kompozycja, grafika warsztatowa, fotografia czy techniki multimedialne.
Ekspozycja czynna będzie do 4 marca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowska 282.

Podróże do różnych stron świata. Lech Kowalski. Wystawa fotograficzna w Łowiczu
Są na niej fotografie wykonane od lat 60. XX w. po współczesność, w ponad 45 krajach położonych na sześciu kontynentach. Tematem zdjęć jest życie mieszkańców krajów położonych niekiedy z dala od głównych szlaków turystycznych. Ukazują m.in. państwa muzułmańskie, dokumentują 50. Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki Ludności Saharyjskiej na południu Tunezji
W dalszej części wystawa prezentuje ceremonie ślubne w Wietnamie, Cyprze, Grecji, Kirgistanie oraz życie codzienne mieszkańców Azji i południowej Ameryki. Wiele zdjęć zostało wykonanych w Afryce, którą autor odwiedził 14 razy.
Łowickim akcentem są zdjęcia określane jako przystanek Łowicz, ukazujące architekturę miasta.
Wernisaż w piątek 2 lutego 2018 r. o godz. 17.00, Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7.
