Wtorek, 9 stycznia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Krystian Lupa i Łukasz Maciejewski o “końcu świata wartości”
“Koniec świata wartości” to publikacja, którą możemy śmiało nazywać encyklopedią teatru Krystiana Lupy, jednej znajwybitniejszych postaci polskiego Teatru. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Szkoły Filmowej wŁodzi.
Opublikacji opowiedzą wSzkole jej bohaterowie iwspółautorzy – Krystian Lupa iŁukasz Maciejewski. Obok autorów wspotkaniu weźmie udział również Piotr Skiba, ikona teatru Krystiana Lupy, bohater jednego zesejów “Końca świata wartości”. Rozmowę poprowadzi Jacek Cieślak, krytyk teatralny. Podczas spotkania promocyjnego pokazana zostanie również etiuda “Czkawka” wreżyserii Haakona Sandoya, eksperymentalny film z1970 roku zKrystianem Lupą wjednej zgłównych ról.
Spotkanie odbędzie sięogodz. 18:00 wStudiu TV Szkoły Filmowej (bud. Z)
Wystawa na ekranie. Rembrandt z Londynu i Amsterdamu
Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie.
Cykl “Wystawa na ekranie” prezentuje kolekcję najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na świecie.
Kino ŁDK Szpulka, ul. Traugutta 18, godz. 18.00.
The Best of O!PLA. Gorące Animacje
W odpowiedzi na pytania i prośby, powtórzony zostanie program laureatów V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2017. W drugiej części zobaczymy zdobywców Złotych Tobołków Koziołka Matołka, a także filmy, które zajęły IV miejsca we wszystkich kategoriach Konkursu Głównego (widzowie dorośli).
Będzie to ostatnia okazja, aby zobaczyć program w Łodzi.
Program rozpocznie się o godz. 20 w kinie Bodo, ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Piękno Huculszczyzny. Wystawa retrospektywna z naukowej wyprawy w Karpaty Wschodnie
Na wystawie znajdą się wykonane przez studentów fotografie i rysunki techniczne dokumentujące cerkwie, zdjęcia krajobrazów i mieszkańców Karpat Wschodnich. Wystawie towarzyszyć będzie publikacja, zawierająca m.in. wspomnienia uczestników i fragmenty dokumentacji cerkwi.
Wernisaż odbędzie się o godzinie 18.00 w holu głównym Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ (budynek B6, al. Politechniki 6). Wystawa będzie czynna do 23 lutego.