Amerykański model leczenia raka prostaty w Koperniku
Rozpoznanie, badanie i ewentualne leczenie w jednym miejscu – takie udogodnienie będzie od nowego roku w Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika dla pacjentów z podejrzeniem raka prostaty.

W Wojewódzkim Centrum Onkologii i Traumatologii im Kopernika powstaje specjalna ścieżka diagnostycznno-lecznicza dla pacjentów z podejrzeniem raka prostaty. – Amerykanie tworzą pod jednym dachem, na jednej podłodze, zespół ludzi, tzw. “Prostate Cancer Unit”, czyli taki zespół zajmujący się rozpoznaniem. W skład takiego zespołu wchodzi kilku specjalistów, przede wszystkim urolog, radioterapeuta, onkolog kliniczny i psycholog – wyjaśniaJolanta Łuniewska-Bury, zastępca dyrektora do spraw onkologii.
Obecnie pacjenci z podejrzeniem nowotworu prostaty odwiedzają różne ośrodki i różnych specjalistów. Od stycznia w Koperniku to lekarze, pracujący w jednym miejscu pokierują całym procesem leczenia.- My zaproponujemy pierwszą wizytę u urologa i to właśnie taki urolog pierwszego kontaktu, pracujący u nas w poradni, pokieruje co należy wykonać. Jeżeli badania potwierdzą chorobę nowotworową, pacjent dostanie propozycję jaka forma byłaby dla niego lepsza – tłumaczy dr Łuniewska-Bury.
“Prostate Cancer Unit” do druga specjalistyczna ścieżka postępowania w łódzkim Centrum Onkologii i Traumatologii. Od 2015 roku działa tam także “Breast Cancer Unit”, czyli nowoczesne leczenie raka piersi.
Dowiedz się więcej o “Prostate Cancer Unit” w Koperniku:
Nazwa | Plik | Autor |
Leczenie prostaty w Koperniku | audio (m4a) audio (oga) |