W Łodzi wydano książkę i komiks o wydarzeniach 13 grudnia 1981
Publikacje zaprezentowano w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Komiks jest dziełem zbiorowym Klubu Pozytywnej Wyobraźni, czyli działaczy opozycyjnych z czasów PRL.

Książkę pod tytułem “Skutki uboczne eliksiru miłości” w wyjątkowym miejscu zaprezentowała autorka, Dorota Cembrzyńska-Nogala. – Spotkaliśmy się w Hortexie dlatego, że mój bohater razem ze swoją babcią w czasie stanu wojennego przyjechali do Łodzi, żeby zabrać ubrania, korespondencję i zobaczyć co się dzieje. Później babcia zabrała młodego bohatera na lody do Hortexu, gdzie dostała kawę ale bez cukru, takie właśnie były realia stanu wojennego. Dlatego właśnie spotkaliśmy się tutaj – mówi autorka publikacji.
Obie pozycje przeznaczone są dla młodzieży. Według opozycjonistów z lat 70 i 80, do młodych ludzi trzeba docierać wykorzystując ich ulubione formy przekazu.
Posłuchaj relacji i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Łódzki superbohater w komiksie o stanie wojennym | audio (m4a) audio (oga) |