Poniedziałek, 11 grudnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Moscow City Ballet w Teatrze Wielkim
Olśniewające kostiumy, magia świateł, imponująca choreografia i urzekająca scenografia – tak opisywane są występy Moscow City Ballet. Zdaniem krytyków, sztuki w ich wykonaniu mogą oglądać nawet ci, którzy nie lubią tańca.
Grupę założył choreograf Victor Smirnov-Golovanov. W Łodzi Moscow City Ballet zaprezentuje “Dziadka do Orzechów”. Spektakl rozpocznie się w Teatrze Wielkim w poniedziałek (11 grudnia) o godzinie 19.

Musica Moderna w Akademii Muzycznej
Tegoroczna Musica Moderna potrwa pięć dni. Sesja zostania rozpoczęta w niedzielę (10 grudnia) przez Orkiestrę Symfoniczną Akademii Mucznej w Łodzi pod batutą Jerzego Swobody. Podczas koncertu będzie można usłyszeć muzykę Bronisława Kazimierza Przybylskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Marcina Stańczyka. Początek o godzinie 18 w sali koncertowej AM przy ul. Żubardziej 2a.

“Kilometry Łodzi” – premiera stypendialnego filmu Łukasza z Bałut
Premiera “Kilometrów Łodzi” zaplanowana jest na poniedziałek (11 grudnia). Widzowie w Centurm Dialogu im. Marka Edelmana będą mogli zobaczyć efekt pracy w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi.
Łukasz z Bałut proponuje poklatkowy spacer po mieście. Ten filmowy eksperyment poddany został również samodzielnej postprodukcji.
Premiera rozpocznie się o godzinie 18.

Wystawa “Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” w EC1 w Łodzi[ZDJĘCIA]
Ponad 70 eksponatów zawiera wystawa “Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. Wcześniej gościły one m.in. w Paryżu, Monachium i Londynie.
Na wystawę składasię na ponad 70 eksponatów, które prezentują Leonardo da Vinci jako inżyniera, naukowca i wynalazcę. W EC1 zobaczymy m.in.: historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. – Ekspozycja podzielona jest nakilka części. Pokazana zostanie sylwetka Leonardo Da Vinci na tle epoki, następnie takie działy jak: przekształcanie ruchu, przygotowania do wojny, różnego rodzaju studia dotyczące fortyfikacji, projekty bronii uczenie się od natury -mówi Paweł Żuromski z Centrum Nauki i Techniki EC1.
Wystawę będzie można odwiedzać do 3 czerwca 2018 roku.
