Stacja Kutno 2017. Michał Dudkowski najlepszym wykonawcą utworów Jeremiego Przybory
Zakończył się 13. Ogólnopolski Festiwal Piosenek Jeremiego Przybory “Stacja Kutno”. Głównym punktem imprezy, jak co roku, był konkurs “Piosenki Mistrza Jeremiego” na interpretację utworów Przybory. Wsród jedenastu finalistów najlepszym wykonawcą okazał się Michał Dudkowski z Kutna.

Wyniki bardzo ucieszyły dyrektora festiwalu Krzysztofa Ryzlaka. – Po raz pierwszy wygrał kutnianin, student warszawskiej akademii muzycznej. Tutaj u nas w domu kultury stawiał pierwsze kroki. Zaśpiewał dwie piosenki: “To było tak” i “Już kąpiesz się nie dla mnie”, w takiej innej wybitnie aktorskiej interpretacji.Te dwie piosenki zwyciężyły.
Krzysztof Ryzlak podkreślił, że w tym roku poziom artystyczny wykonawców był tak wysoki, że jury miały problemy, aby wybrać finalistów. – Trudno było wyłonić tę jedenastkę – przyznał. – Pojawiło się kilka naprawdę bardzo interesującychgłosów, ciekawych pomysłów interpretacyjnych – nie przedumanych, ale słychać było, że są one przemyślane i takie własne. Było szerokie spektrum i piosenek, i pomysłów, i aranżacji. Kto Przybora, który co roku przyznaje swoje nagrody, przyznał je także i w tym roku.
Stacja Kutno, czyli Ogólnopolski Festiwal Piosenek Jeremiego Przybory odbył się w Kutnowskim Domu Kultury już po raz trzynasty, i jak twierdzą organizatorzy trzynastka nie przyniosła pecha.

Pełen werdykt jury Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory Stacji Kutno:
I miejsce Michał Dudkowski z Kutna
II miejsce Karolina Łopuch z Bratoszowa
III miejsce Marta Moszczyńska z Warszawy
I wyróżnienie Moniak Malczak z Kazimierza Dolnego
II wyróżnienie Emilia Hamerlik z Bielawy
Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Moniak Malczak z Kazimierza Dolnego
Nagroda Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha Anika Koralewska z Kutna
Nagroda Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego Piotr Zubek z Warszawy
Nagroda Publiczności Michał Dudkowski z Kutna
Specjalne wyróżnienie od Tadeusza Pałki Monika Malczak z Kazimierza Dolnego
Nagrody Kota Przybory Anna Wasielewska z Lidzbarka i Piotr Zubek z Warszawy.