Niedziela, 27 kwietnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty…. Wszystko to, co warto zobaczyć.
Free Diamentions Trio [koncert]
Na autorski koncert jazzowy zaprasza Klub King of Music.
Free Diamentions Trio w składzie: Michał Kobojek (saksofon), Przemysław Kuczyński (perkusja) oraz Jerzy Wcisło (rgany hammounda) zaprezentuje autorskie utwory lidera grupy, Michała Kobojka, które ukażą się jesienią na jego kolejne płycie.
Michał Kobojek – Absolwent Państwowego studium jazzowego znajdującego się przy zespole szkół muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Działalność koncertową rozpoczął w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych jako współtwórca i uczestnik wielu formacji m.in. Funky Four, Tootsie, Swingowa Orkiestra Dęta Ulicy Piotrkowskiej, Copro Combo, Fiesta Loca. Współtworzył łódzką grupę dixielandową „Medicus”. Jako muzyk sesyjny współpracował m.in. z Ich Troje, Łzy, Urszula, Maćkiem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Giżowską, Fiesta Loca, Bogusławem Mecem, Robertem Jansonem. Obecnie jest saksofonistą łódzkiej grupy Varius Manx. Prowadzi działalność koncertową. Laureat wielu konkursów muzycznych. NAJLEPSZY ŁÓDZKI MUZYK JAZZOWY 2000 ROKU.
Przemysław Kuczyński – współpracuje lub współpracował z takimi artystami jak m.in.: Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, Bernard Maseli, Zbigniew Jakubek, Hania Stach, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz, The Boogie Town, In-Grid, September, Velvet, The Jet Set, Craig David, Ziemowit Kosmowski, Michał Urbaniak, Włodzimierz Pawlik, Bartek Papierz, Michał Kobojek, Marc Bee, Paweł Kukiz, Ich Troje, Michał Grott, Rezerwat, Be Free, Paweł Marciniak, Edyta Górniak.
Jerzy Wcisło – muzyk instrumentalista który swoją zawodową drogę związał z organami hammonda. Urodził się 26 lutego 1980 w Kutnie jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu i klarnetu. Organowy samouk. Jest jednym z nielicznych młodych muzyków w kraju, którzy opanowali umiejętność gry na organach Hammonda. Z racji gabarytów i niełatwej dostępności instrumentu, niewielu pianistów decyduje się na specjalizację w tej dziedzinie. Mimo, ze to też instrument.
27 kwietnia, godz. 20:00
King of Music, ul. Piotrkowska 62
Międzynarodowy Dzień Rysunku Graficznego w Se-ma-for Muzeum Animacji [warsztaty]
Jaki związek ma rysunek z filmem animowanym? Co to są concept arty? Na te i inne pytania odpowie wystawa w Muzeum Animacji.
27 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Rysunku. Z tej okazji Se-ma-for Muzeum Animacji zaprasza na czasową wystawę “Od koncepcji do ruchu”. Wystawa prezentuje związki rysunku z filmem animowanym i ukazuje drogę od conceprt art’u, przez storyboard’y do animacji.
Wszystkie te rodzaje rysunków będzie można obejrzeć w przestrzeni wystaw czasowych Se-ma-for Muzeum Animacji. Rysunki pochodzić będą ze zbiorów Pracowni Rysunku Koncepcyjnego oraz Pracowni Storyboardu łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
Wystawie towarzyszyć będzie pokaz krótkich form animowanych typu gif / animation test oraz warsztaty ze storyboardu dla dzieci w wieku 6-12 lat. Mali uczestnicy warsztatów poznają wstępną teorię storyboardu, wezmą również udział w ćwiczeniach w projektowaniu i rysowaniu storyboardów do animacji.
Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12:00 i potrwają 1,5 godziny. Na warsztaty obowiązują zapisy.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny, za warsztaty obowiązuje opłata 12 zł/ dziecko, 5 zł/ opiekun

Niedziela seniora w Kinie Charlie [film]
Cztery filmy specjalnie z myślą o seniorach w Kinie Charlie przy Piotrkowskiej.
12.35 “Oh Boy!”
13:20 “Karol, który został Świętym”
14:10 “Wielkie piękno”
14:45 Amazonia. Przygody małpki Sai
Wartoprzeczytać
Urban Tribes. Tydzień z Kulturą Niezależną [festiwal]
Kultura alternatywna przez tydzień będzie królować w Łodzi.
Od 26 kwietnia do 3 maja w Łodzi organizowana będzie kolejna edycja Urban Tribes – Festiwalu Kultury Niezależnej. To festiwal jednoczący przedstawicieli kultury alternatywnej: street artu, prospołecznych działań muzyków, fotografów, plastyków i innych aktywistów.
Główną ideą przedsięwzięcia jest stworzenie okazji do zaistnienia twórców i zyskania szerszego grona odbiorców. Zaplanowano 86 wydarzeń na terenie Widzewskiej Manufaktury (u. Piotrkowska 135) i w całej Łodzi. Nie zabraknie koncertów, wernisaży, akcji społecznych, warsztatów
Festiwal zakończy Epic May-Days, czyli Mega Majówka- jako pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce- w jednej fabryce przez trzy dni na siedmiu scenach nie zabraknie atrakcji.
26, 27 kwietnia: otwarcie : wernisaże, koncerty
28-30 kwietnia: akcje i działania w całej Łodzi
1-3 maja MEGA MAJÓWKA 7 scen z muzyką, warsztaty, jedzenie, graffiti jam
