Przeniesiona przychodnia, rozgoryczeni pacjenci i szukanie winnych
Władze Piotrkowa Trybunalskiego nie czują się odpowiedzialne za decyzję o przeniesieniu poradni POZ z ulicy Dmowskiego na Armii Krajowej. W obronie przychodni od kilku miesięcy protestują pacjenci.

Jako odpowiedzialnego za zmiany, władze miasta wskazują zarząd powiatu piotrkowskiego, który odpowiada za funkcjonowanie w mieście publicznych przychodni.
Na spotkaniu z dziennikarzami, wiceprezydent Andrzej Kacperek przypomniał, że pod koniec lat dziewięćdziesiątych, przejęcie zadań z zakresu ochrony zdrowia nastąpiło na mocy prawa. – Premier Rady Ministrów dwoma rozporządzeniami przekazał i potwierdził fakt przejęcia ówczesnego szpitala rejonowego przez powiat piotrkowski. Przypominam, że wówczas w strukturach szpitala rejonowego funkcjonował szpital miejski, pięć przychodni miejskich oraz przychodnie, które funkcjonowały w gminach powiatu.
Wiceprezydent dodał, że w 2012 roku miasto wystąpiło do starostwa z propozycją przejęcia szpitala i znajdujących się na terenie miasta przychodni. Starostwo nie wyraziło wówczas na to zgody. Andrzej Kacperek tłumaczył, że budynek przychodni przy ulicy Dmowskiego jest użyczany starostwu nieodpłatnie. To starostwo, zgodnie z umową użyczenia, jest odpowiedzialne za modernizacje i remonty. Wiosną tego roku, w obliczu trudnej sytuacji przychodni, prezydent zadeklarował sfinansowanie wymaganych przez resort zdrowia prac remontowych. Poprosił starostwo o kosztorys, ale do tej pory nie został on przekazany miastu.
Dyskusja w sprawie przychodni przy ulicy Dmowskiego, niegdyś największej w mieście, toczy się od początku tego roku. Kolejne poradnie przenoszone z Dmowskiego w inne miejsca, mocno zaniepokoiły mieszkańców. Oliwy do ognia dolały plany przeniesienia POZ na ulicę Armii Krajowej. Pacjenci zaprotestowali. W ich sprawie odbyło się wiele spotkań organizowanych przez różne środowiska. W końcu poradnia POZ przy Dmowskiego dostała szansę. Miało nią być spełnienie do końca tego roku trzech przesłanek. Te przesłanki to: zachowanie odpowiedniej liczby lekarzy i pacjentów oraz przeprowadzenie remontu dostosowującego budynek do wymogów resortu zdrowia. Tę ostatnią zadeklarowało się sfinansować miasto.
Sprawa nie doczekała jednak końca roku. W ubiegły poniedziałek poradnia POZ z Dmowskiego została przeniesiona na ulicę Armii Krajowej. Powodem, według starostwa, jest brak lekarzy.