Wtorek, 7 listopada
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
30 lat minęło. Jubileusz Teatru Logos
Na jubileusz złożyło się 16 wydarzeń, w tym liturgie, spektakle teatralne, koncerty i wystawy.- W sumie na nasze uroczystości przybędzie ponad 100 artystów z 9 krajów: Polski, Armenii, Australii, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych i Włoch- mówi ks. Waldemar Sondka, dyrektor Teatru Logos. – Wydarzenia odbywać się będą w 10 miejscach, m.in. w kościele Środowisk Twórczych, w klubie Wytwórnia, w Teatrze Powszechnym, Muzycznym i Logos przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej.
We wtorek o godz. 20.00 zobaczyć można spektakl baletowy “Parsons Dance” w Teatrze Muzycznym przy ul. Północnej 47/51
Leonardo da Vinci malarz na mediolańskim dworze. Wystawa na ekranie
Cykl prezentujący kolekcję najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na świecie. Pokazywana wystawa zawiera największy zbiór zachowanych malowideł i szkiców
Leonarda. W dokument wpleciona została wnikliwa biografia artysty, wzbogacona o ujęcia nakręcone w miejscach, w których żył i pracował Leonardo.
Godz. 18.00, Kino ŁDK Szpulka, ul. Traugutta 18
Royal Shakespeare Company: “Koriolan” wMultikinie
Kino Silver Screen i British Council, w ramach cyklu Royal Shakespeare Company w Multikinie, zapraszają na retransmisję sztuki Williama Szekspira Koriolan.
To jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Spektakl z Royal Shakespeare Company w reżyserii Angusa Jacksona z Sope Dirisu w roli tytułowej będzie można zobaczyćw kinie Silver Screen o godz. 19.00
“Frida i Diego. Niech żyje życie!” 40 zdjęć z burzliwego związku
Zdjęcia ikon meksykańskiej popkultury – Fridy Kahlo i Diego Rivery – można oglądać w łódzkim Muzeum Kinematografii. Wystawa powstała we współpracy z Ambasadą Meksyku w Polsce.
Prezentowane w Muzeum zdjęcia są także dokumentacją różnych wydarzeń historycznych i politycznych, których świadkami byli Frida i Diego. – Powiedziałbym nawet, że oni są fundatorami współczesnej sztuki hiszpańskiej. Diego Rivera namalował praktycznie całą historię Meksyku. Z kolei działa Firdy ukazują wewnętrznąrzeczywistość. Mamy więc do czynienia z historycznym i osobistym wymiarem – mówił Gregorio Luke, znawca kultury meksykańskiej.
Wystawę Frida i Diego. Niech żyje życie! w łódzkim Muzeum Kinematografii można oglądać do 3 stycznia.