Piątek, 3 listopada
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.

Wystawa poświęcona Zbigniewowi Cybulskiemu w łódzkim Muzeum Kinematografii
W 90 rocznicę urodzin Zbigniewa Cybulskiego o 17.00 w Muzeum Kinematografii odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej legendarnemu aktorowi. Po wernisażu odbędzie się spotkanie z Dorot a Karaś, autorką książki “Cybulski, podwójne salto” oraz Alfredem Andrysem przyjacielem aktora.Następnie zobaczyć można film ZBYSZEK z 69 roku w rezyserii Jana Laskowskiego.

Miuosh I FDG. Orkiestra
Pół roku po premierze albumu POP. – najważniejszego wydawnictwa w swoim dorobku, MIUOSH razem z FDG. Orkiestrą wracają na sceny klubów muzycznych w całej Polsce, w tym do łódzkiej Wytwórni.
Nowe aranżacje, nowa energia i znany wszystkim najwyższy poziom występów na żywo, połączone ze zmodyfikowanym składem muzyków oraz nowym podejściem do materiału z całego muzycznego dorobku katowiczanina to esencja tego, co autor albumu POP. zaprezentuje podczas swoich koncertów tej jesieni. Mieszanka rapu, muzyki elektronicznej i rocka, niesiona przez Panów z Katowic zabrzmi w klubach w całym kraju.
Album POP. do sklepów trafił 17 marca 2017 roku. Lata zaskakujących muzycznych kolaboracji zaowocowały płytą nad wyraz eklektyczną i pełną niestandardowych rozwiązań. Na płycie obok Miuosha pojawiają się goście, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem – m.in. Rogucki, Organek, Nosowska, BAJM, Myslovitz, duet Soxso czy Smolik. Płyta już została uznana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Polsce tego roku, a liczba zagranych koncertów oraz niesłabnące zainteresowanie nimi zdają się to tylko potwierdzać.
Letnie koncerty plenerowe należą w tym roku do Miuosha oraz jego najnowszego materiału i cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów. Artysta zagrał m.in. na Orange Warsaw Festival czy Juwenaliach Uniwersytetu Łódzkiego, a także w ramach Męskiego Grania.
Miuosh, czyli Miłosz Borycki, jest raperem, producentem, właścicielem wytwórni Fandango Record. Reprezentant śląskiego rapu, który z dumą podkreśla swoje pochodzenie i przywiązanie do rodzimych Katowic. W swoim dorobku ma pokaźną ilość albumów studyjnych i koncertowych. Artysta, który nie boi się muzycznych eksperymentów, czego dowodem jest potężny i projekt “2015” nagrany wraz z Jimkiem i orkiestrą NOSPR, seria koncertów akustycznych, płyta “Historie” nagrana z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego czy właśnie najnowsze wydawnictwo “POP.”.
Wystawa “Beksiński nieznany” w Łodzi[WYSTAWA]
W programie wystawy znajduje się ponad 100 prac, w tym: fotografia, fotomontaż, grafika komputerowa, filmy z prywatnych archiwów artysty, mapping, obrazy w wirtualnej rzeczywistości.
Zdzisław Beksiński był jednym z najbardziej znanych polskich malarzy drugiej połowy XX wieku. Oprócz malarstwa zajmował się rzeźbą, fotografią, a pod koniec życia grafiką komputerową. Artysta zmarł tragicznie w 2005 roku.
Wystawa organizowana jest przez fundację Beksiński, która została ustanowiona po śmierci Mistrza w celu ochrony jego dorobku artystycznego oraz szeroko pojętego kultywowania pamięci o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie.
Ekspozycję można oglądać do 4 listopada na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego w sali C140.

30 lat minęło. Jubileusz Teatru Logos
16 wydarzeń, w tym liturgie, spektakle teatralne, koncerty i wystawy, składają się na jubileusz 30-lecia łódzkiego Teatru Logos.
Świętowanie rozpocznie się 2 listopada, a więc dokładnie 30 lat po inauguracji sceny. Na początek zaplanowano koncert niemieckiego zespołu Marka Stockhausena w Klubie Wytwórnia. W programie znalazły się także spektakle między innymi Teatru Witkacego z Zakopanego, czy wystawa fotografii Leszka Mądzika. Okolicznościową premierę przygotowują także gospodarze. – W sumie na nasze uroczystości przybędzie ponad 100 artystów z 9 krajów: Polski, Armenii, Australii, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych i Włoch- mówi ks. Waldemar Sondka, dyrektor Teatru Logos. – Czeka nas 16 wydarzeń w 10 miejscach, m.in. w kościele Środowisk Twórczych, w klubie Wytwórnia, w Teatrze Powszechnym, Muzycznym i Logos przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej.
Na wszystkie wydarzenia obowiązują bezpłatne zaproszenia, które wydawane będą w sekretariacie Europejskiego Centrum Kultury Logos przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22 od soboty 28 października w godzinach 10.00 18.00, z wyjątkiem 1 listopada.
- 11. 2017 r. (piątek) godz. 19.00
Andrzej Róg (Kraków)
monodram Kamień na kamieniu wg tekstu W. Myśliwskiego
Teatr Powszechny Scena Kameralna, ul. Legionów 21
