Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów Mediatravel wraca pięciu latach
Odbywająca się w Łodzi czterodniowa impreza dedykowana jest m.in. podróżnikom. Mediatravel to: panele dyskusyjne, spotkania z odkrywcami, pokazy filmów i koncerty.
Festiwal to także konkurs skierowany do twórców dokumentów podróżniczych i reportaży radiowych.
– Naszymi odbiorcami są nie tylko osoby interesujące się mediami, ale przede wszystkim tym jak opisują one współczesny świat. Mocnym elementem tegorocznej edycji jest panel poświęcony reportażowi wojennemu. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami eskalacji konfliktów, stąd wśród zaproszonych gości są reporterzy wojenni np. Marcin Mamoń, reporter porwany przez AL-Kaidę i autor książki “Wojna braci”
Gościem specjalnym festiwalu Mediatravel jest amerykański naukowiec Manuel Rosa., który opowie o książce dotyczącej Krzysztofa Kolumba. Autor stawia w niej tezę, że słynny podróżnik był Polakiem: – Prezentuje ona szereg dowodów, że Kolumb był synem polskiego króla Władysława III Warneńczyka. Polacy powinni być dumni, że tak wielki odkrywca ma polskie korzenie – mówi Manuel Rosa.
Więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Mediatravel 2017 | audio (m4a) audio (oga) |
Galę rozdania nagródodbędzie się w sobotę 28 października wEC1. Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów Mediatravel odbywa się w tym roku po raz 10.