Kobieta ~ Kobiecie – Festiwal siostrzanego bycia
Na mapie łódzkich wydarzeń pojawiła się jeszcze jedna impreza – Festiwal Siostrzanego Bycia Kobieta – Kobiecie. Przez dwa dni w I LO im. Kopernika w Łodzi odbywają się zajęcia prowadzone przez kobiety dla kobiet.
Celem festiwalu jest także wzajemne inspirowanie się kobiet, dzielenie się swoimi umiejętnościami i tworzenie relacji siostrzanych.

W czasie dni festiwalowych odbywają się zajęcia prowadzone przez kobiety dla kobiet od warsztatów z zakresu psychologii, samorozwoju przez zajęcia z ceramiki, rękodzieła, jogi, tańca, ciekawych technik pracy z ciałem i oddechem. W planie jest też koncert gongów, wykłady dotyczące zdrowego stylu życia, spotkania ze stylistkami i makijażystkami.
Cały dochód z festiwalu zostanie przekazany kobietom z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczynskiej w Łodzi. Wsparcie otrzyma sześć pań, które oczekują w ośrodku przy ul. Broniewskiego na poród. Podczas festiwalu zbierane też będą pieniądze dla podopiecznej schroniska dla bezdomnych, która w listopadzie przenosi się do swojego domu wraz z dwoma synami.
– Chcemy też wspierać samotne mamy – mówi pomysłodawczyni Festiwalu Monika Półrolnik. – Chcemy tym dziewczynom, które potrzebują wsparcia, dać je w takiej formie, w jakiej jest to możliwe.
Festiwal potrwa dziś do godz. 20.30, a jutro (niedziela, 24 września) od godz. 8.15 dogodz. 20.00. Zwieńczeniem pierwszego dnia festiwalu będzie koncert sopranistki Anny Cymmerman.