Na nowy zawód i zatrudnienie nigdy nie jest za późno
24 łodzianki, mieszkające na obszarze rewitalizowanym, lub które wyprowadziły się w związku z rewitalizacją, mogą strać się o posadę opiekunki medycznej.

Władze Łodzi podpisały dzisiaj w tej sprawie umowę z firmą HRP Group, która przeprowadzi rekrutację i odpowiednie szkolenia.Prezydent Hanna Zdanowska mówi, że brane są pod uwagę kobiety które skończyły 40 lat. Będą one mogły liczyć na stałe i pewne zatrudnienie. – To istotne szczególnie w aspekcie naszego starzejącego się miasta i dużych problemow demograficznych. Ale nie tylko, bo opiekunka medyczna, może również zajmować się osobami niepełnosprawnymi, osobami i dziećmi, które są w potrzebie, by dać szanse rodzicom na normalne funkcjonowanie tych dzieci – dodaje prezydent.
– Pierwsze 12 kobiet zacznie pracować z początkiem roku – mówi prezes firmy HRP Group Konrad Jaszczyński. -Projekt nie koncentruje się wyłącznie na szkoleniach, na rozwijaniu kwalifikacji, ale na pracy i zawodzie. Kładziemy nacisk na to, że podstawą jest praca. Każda z pań ma przez rok gwarantowane zatrudnienie. Wykorzystujemy mechanizm dofinansowania przedsiębiorców, co jest ważne, bo po roku opiekunka medyczna jest pracownikiem z doświadczeniem – przekonuje.
Kobiety zainteresowane pracą, mogą składać dokumenty w siedzibie firmy HRP Group przy ulicy Tymienieckiego 19a w Łodzi do końca roku.Opiekunka medyczna na początek może liczyć na pensję w wysokości 3 tysięcy złotych brutto.