Niedziela, 6 sierpnia
Projekcje, pokazy, spotkania, premiery i koncerty. To kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Letnie spotkania w Altanie, czyli koncerty w Parku Źródliska

Na koncerty już po raz piąty zapraszają “Zielona Łódź” i łódzka Akademia Muzyczna. Organizatorzy przywrócili tą inicjatywą tradycję koncertowania w zabytkowej altanie, w której już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień występowała orkiestra powstała przy fabrykach Scheiblera.
W koncertach biorą udział pedagodzy, studenci i absolwenci Akademii. Osiem tegorocznych koncertów zaplanowano na niedziele: 9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Sprawdź program Letnich koncertów w Altanie w Parku Źródliska:
6 sierpnia 2017 | Szymon Szyszka Quartet
Paweł Miętus trąbka
Szymon Szyszka fortepian
Wojciech Stanisz gitara basowa
Karol Szczygieł perkusja
13 sierpnia 2017 | Reed & Buttons
Daniel Kobielski saksofon
Gabriel Balukiewicz akordeon
20 sierpnia 2017 | SmArt Brass
Jadwiga Surtel waltornia
Robert Dominiak trąbka
Remigiusz Kuropka trąbka
Grzegorz Sowa puzon
Justyna Makowiecka tuba
Klaudia Mazur perkusja
27 sierpnia 2017 | Wokalny finał lata
Julia Jarmoszewicz sopran
Bartosz Szulc bas
Dobrochna Jachowicz-Zakrzewska fortepian
W GRODZIE MŚCIWOJA. Strońsko na osi czasu


Po raz kolejny Strońsko w powiecie sieradzkim zamieni się w tętniącą życiem wioskę rycerską, w której będziecie mogli spotkać, rycerzy, damy dworu, wojów z okresu wczesnego średniowiecza, rzemieślników i kupców. W niedzielę od rana organizatorzy zapraszają na grę terenową LARP.
Na popołudnie zaplanowano pokaz walk średniowiecznych oraz pokazów łuczniczych i artyleryjskich. Imprezęzakończy scenka rodzajowa.
ZOBACZ WSZYSTKIE DZISIEJSZE WYDARZENIA
50 dzieł na 50 lat pracy twórczej Ewy Marii Paradowskiej-Werszler
Okazałe klasyczne gobeliny, ręcznie folowane wełniane kompozycje czy subtelne lniane miniatury dzieła obchodzącej 50-lecie pracy twórczej profesor Ewy Marii Poradowskiej-Werszler można zobaczyć na wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa wŁodzi.
Profesor Ewa Maria Poradowska-Werszler to jedna z najważniejszych postaci polskiej sztuki tkaniny. Na wystawie w Białej Fabryce, będącej jednocześnie benefisem artystki, zostanie zaprezentowany przekrój jej bogatego dorobku. Wystawa nie jest jednak klasyczną retrospektywą. Dzieła składające się na ekspozycję powstały przy użyciu różnorodnych środków itechnik plastycznych i przekrojowo obrazują główne zainteresowania artystki. W sumie na wystawie zostanie pokazanych 50 prac pochodzących z trzech zespołów. Będą to klasycznie tkane gobeliny, wykonane z kowarskiej wełny, prace strukturalne z lnu iinnych delikatnych tkanin oraz kompozycje oparte na wywodzących się z odległej przeszłości technikach folowniczych.
Ekspozycję “Trwałość tkaniny. Miękkie medium w pracach Ewy Marii Poradowskiej-Werszler” na pierwszym piętrze budynku A muzeum można oglądać do 20 sierpnia. Wśród wydarzeń towarzyszących wystawie znajdą się oprowadzania kuratorskie, ale także spotkanie z artystką. Zaprasza Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.