Środa, 26 lipca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
“Nazywam się Bond, James Bond”. Letni Kinematograf Rozrywkowy z Agentem 007
To pierwszy i jedyny tego typu przegląd w Polsce. Projekcje odbywają się w wakacyjne piątki i środy w dwóch lokalizacjach. To Stary Rynek i Park Źródliska. W programie znalazło się w sumie 18 klasycznych obrazów. – Będziemy mogli prześledzić przygody Bonda od najstarszego filmu z Agentem 007. Będziemy też mogli sobie przypomnieć, kto wcielił się w tą postać.
Projekcje rozpoczynają się zawsze o zmroku. Wstęp jest bezpłatny. Letni Kinematograf Rozrywkowy potrwa do 30 sierpnia.
26 lipca na widzów czekać będzie: Licencja na zabijanie z 1989 roku w reżyserii Johna Glena oraz krótkometrażowy film “Na zdrowie” z 1975 w reżyserii Zbigniewa Kiersztejna wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Oświatowych. Początek seansu o 21 w Parku Źródliska.
Przedpremierowy pokaz filmu “Kedi – sekretne życie kotów”
Naszymi przewodnikami w filmie są kocie indywidualności: Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak. To wybrane przez nich ścieżki pozwolą zwiedzić niezwykłe, historyczne miasto – Stambuł.
Obraz Kedi – sekretne życie kotów można zobaczyć w łódzkim kinie Silver Screen w środę, 26 lipca o godz 19.40.
Więcej o pokazie znajdziesz tutaj.
Unikatowa kolekcja rekwizytów japońskiego teatru
Wystawa, którą oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy A.Struga w Łodzi, powstała ze zbiorów Ośrodka Języka i Kultury Japonii.
W bibliotece zebraliśmykimonawraz z ich letnimi wersjami, czyli yukatami – mówi Izumi Yoshida z Ośrodka Języka i Kultury Japonii w Łodzi. – Jest cały wachlarzmasek teatralnych orazlalki festynowe.
Wystawę można oglądać do końca wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Śródmieście, przy ulicy Struga 14 w Łodzi. Będzie dostępna do końca sierpnia.
Najpiękniejsze sienkiewiczowskie pocztówki
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zorganizowała wystawę Najpiękniejsze sienkiewiczowskie pocztówki”.
Tozbiory kolekcjonerskie m. in. Andrzeja Chmielewskiego i Jana Zduńczyka z Żelechowa, Henryka Pięty z Łowicza, Marcelego Węgrzynowicza ze Skierniewic.
Wystawę można oglądać na I piętrze biblioteki przy ulicy Gdańskiej. Finisaż odbędzie się 8 września.