Niedziela, 18 czerwca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.

Koncerty w klasztorze
Wojciech Buczyński, Kamil Lengier i Adam Skierczyński będą wykonawcami kolejnego koncertu. W programie pojawi się muzyka niemieckich mistrzów baroku: Johanna Sebastiana Bacha, Johanna Jakoba Frobergera i Dietericha Buxtehudego.
Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze w Łagiewnikach to nowy cykl koncertów organizowanych przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi, które odbywają sięprzez cały rok, w każdą trzecią niedzielę miesiąca.
Koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi, w Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

“Pippi Pończoszanka” w Ogrodzie Botanicznym
Teatr Pinokio w Ogrodzie Botanicznym wystawi spektakl Pippi Pończoszanka” i tym samym rozpoczyna wakacyjne tourne po Polsce z namiotem cyrkowym.
Spektakl Pippi Pończoszanka” jest częścią projektu artystycznego realizowanego w ramach programu Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Twórcyskupiają się na pozycji dziecka w społeczeństwie,pytają o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania.Na projekt składają się: spektakl, koncert, parada i warsztaty artystyczne.
Spektakl w Ogrodzie Botanicznym w niedzielę o godz. 18.00. Na przedstawienie obowiązują bezpłatne wejściówki.
Włoski futuryzm i polska awangarda. Enrico Prampolini w Muzeum Sztuki
Wystawa “Enrico Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy” pokazuje w chronologiczny sposób bardzo bogaty dorobek twórczości Prampoliniego we wszystkich dziedzinach, w których działał. Zbiega się równocześnie z jubileuszem 100-lecia awangardy w Polsce.
Enrico Prampolini to jedna z najważniejszych osobowości artystycznych międzynarodowej awangardy. W jego twórczości odnaleźć można echa niemal wszystkich prądów nowej sztuki I połowy XX w.: od futuryzmu, który współtworzył wraz z ugrupowaniem Filippa Tommasa Marinettiego, przez dadaizm, konstruktywizm i surrealizm, aż po udział w kręgu paryskich abstrakcjonistów: Cercle et Carr. Był malarzem, rzeźbiarzem, scenotechnikiem, choreografem, architektem, grafikiem, tworzył reklamy, plakaty, fotomontaże, wielkie murale, oprawy plastyczne do kilku filmów. Był organizatorem życia artystycznego w Paryżu, Pradze i Rzymie, a także kuratorem ostatniej międzynarodowej wystawy scenotechniki awangardowej na VI Triennale w Mediolanie (1936).
Wystawa będzie czynna do 8 października wms, Ogrodowa 19.