Nauka, biznes i zdrowie. Terapeutyczne współdzialanie
Zdaniem wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego – Łukasza Szumowskiego efekty współpracy z czasem przekładają się na tworzenie nowych terapii i skuteczność leczenia. – Myśląc o innowacyjnych terapiach trzeba złączyć myśl naukowąz technologiami i badaniami klinicznymi. Wszyscy korzystamy na takim współdziałaniu – podkreślał minister podczas spotkania w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Dzięki współpracypowstają urządzenia, które umożliwiają korzystanie z nowoczesnych terapii, tłumaczy z-ca dyrektora do spraw medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego, Paweł Ptaszyński. – Ostatnie dwa lata to bardzo intensywna współpraca między Uniwersytetem Medycznym, Centralnym Szpitalem Klinicznym a lokalnym biznesem. Dla przykładu wraz z firmą z Rawy Mazowieckiej stworzyliśmy pierwszą polską elektrodę ablacyjną, czyli urządzenie do leczenia arytmii. Produkt został przebadany, przetestowany, trwają końcowe prace wdrożeniowe i wkrótce będzie dostępny na rynku.
Organizatorami sympozjum było: Klinika Elektrokardiologii Uniwersytetu Medycznego oraz Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi we współpracy z High Progress International.