Znamy werdykt VII Teatralnej Karuzeli w Teatrze Pinokio w Łodzi
Twórcy spektaklu “Wania. Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy” zdobyli najwyższą nagrodę VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela w Teatrze Pinokio w Łodzi.

W konkursie znalazło się 11 spektakli konkursowych. Oceniło je jury profesjonalne i dziecięce. To pierwsze przyznało pięć nagród.
Poza wyróżnieniem dla Teatru Karlsson Haus z Sankt Petersburga, nagrody powędrowały także do twórców spektaklu “Krzyżacy” z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku i dozespołu spektaklu “Zardzewiałe gwoździe i inni bohaterowie” Teatru Tamtam z Holandii.
Nagroda dla najlepszego zespołu artystycznego przypadła Teatrowi Animacji z Poznania za spektakle “A niech to Gęś kopnie!” oraz “Miłość nie boli, kolano boli”. Te spektakle otrzymały także pierwszą i drugą nagrodę jury dziecięcego Karuzeli, które w sumie przyznało trzy główne nagrody i osiem wyróżnień.
Czytaj także: Radiowy Dzień Dziecka w Radiu Łódź [RELACJA, ZDJĘCIA]
VII Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela zakończył się 3 czerwca.
WERDYKT JURY PROFESJONALNEGO:
Jury w składzie: Sylwia Chutnik, Alicja Morawska-Rubczak, Kalina Zalewska, po obejrzeniu jedenastu przedstawień konkursowych, postanowiło przyznać:
- NAGRODĘ W WYSOKOŚCI 3000 zł: dla twórców spektaklu “Wania. Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy” i aktora Michaiła Szełomencewa z Teatru Karlsson Haus z Sankt Petersburga, za poetycki obraz współczesnej Rosji i wiarę w możliwość opowiedzenia prostą formą ważnych i głębokich treści.
- NAGRODĘ W WYSOKOŚCI 2000 zł: Dla twórców spektaklu “Krzyżacy” z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, za odnalezienie w klasyce współczesnych kontekstów, bliskich naszym czasom bohaterów, a przede wszystkim siłę ostatniej sceny.
- NAGRODĘ W WYSOKOŚCI 2000 zł: Dla twórców spektaklu “Zardzewiałe gwoździe i inni bohaterowie” Teatru Tamtam z Holandii, za nadanie życia pozornie bezużytecznym przedmiotom oraz docenienie i rozwijanie wyobraźni widzów. Dzięki nim gwoździe nigdy nie będą tym, czym były dotychczas.
- NAGRODĘ W WYSOKOŚCI 2000 zł: Dla najlepszego zespołu artystycznego – Teatrowi Animacji z Poznania za spektakle “A niech to Gęś kopnie!” oraz “Miłość nie boli, kolano boli (czyli dzieci piszą, dorośli grają)” za fenomenalne zgranie, inwencję, precyzję i wielość talentów oraz nagroda specjalna w wysokości 1000 zł: dla Marty Guśniowskiej, czyli człowieka (a raczej Gęsi) orkiestry: za reżyserię, tekst i główną rolę w spektaklu “A niech to Gęś kopnie!” Teatru Animacji z Poznania. Doceniamy bystrość i poczucie humoru autorki, umiejętność stworzenia spójnego świata oraz podjęcie trudnego tematu w formie filozoficznej przypowieści.
WERDYKT JURY DZIECIĘCEGO:
- I miejsce – spektakl “Miłość nie boli, kolano boli” Teatru Animacji z Poznania
- II miejsce – spektakl “A niech to gęś kopnie!” Teatru Animacji z Poznania
- III miejsce – spektakl “Wania. Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy” Teatru Karlsson Haus z Rosji
Wyróżnienia:
- dla spektaklu “Jeden gest” Nowego Teatru z Warszawy – za brak dymu i za otworzenie oczu
- dla spektaklu “Krzyżacy” Miejskiego Teatru Miniatura z Gdańska – za emocje
- dla spektaklu “Polska 120” Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha – za pomysł i wykonanie
- dla spektaklu “Król Maciuś Pierwszy” Teatru Banialuka z Bielska-Białej – za odpowiednią długość
- dla spektaklu “DOoKOŁA” Art Stations Foundation z Poznania – za abstrakcję
- dla spektaklu “Kolorowa, czyli biało-czerwona” Grupy Banina – za to, że aktor nauczył się tekstu na pamięć, improwizował i dialogował z publicznością
- dla spektaklu “Zardzewiałe gwoździe i inni bohaterowie” Teatru Tamtam z Holandii – za pomysł i efekty specjalne
- dla spektaklu “Miravella” Teatru ACT2 z Francji – za scenografię i kostiumy
WIĘCEJ INFORMACJIO KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ. |