W Łodzi budują nowoczesne laboratorium
Na terenie Bionanoparku powstanie nowe laboratorium, w którym prowadzone będą badania dla przemysłu farmaceutycznego, weterynaryjnego, rolno-spożywczego, kosmetycznego oraz energetycznego.

Inwestorem jest spółka Biologistyka z Leżajska. Jej prezesTomasz Kapela wyjaśnia, że firmaprzenosi dział naukowy do Łodzi, bowidzi tu ogromny potencjał rozwojowy. – Zajmować się będziemy energetyką czy paliwami odnawialnymi – mówi. – Skupimy się na procesachbiologicznych, które są istotne w przemyśle.
Spółka Biologistyka jest drugim poważnym inwestorem na terenieBionanoparku w tym roku.W kwietniu najemcą Łódzkiego Inkubatora Technologicznegostała sięwiodąca na rynku farmaceutycznym firma Polfarmex, któraspecjalizuje się w produkcji leków generycznych.
W najbliższym czasie rozpocznie wŁodzi prace badawcze nad nowymi substancjami leczniczymi powstałymi zwykorzystaniem mikroorganizmów, w tym mikroorganizmów genetycznie modyfikowanych.