Trzy nowe baseny na łódzkiej Anilanie
Już w grudniu tego roku na kąpielisku przy ulicy Sobolowej mają pojawić się trzy nowe baseny, w tym jeden o wymiarach olimpijskich.

Popularna Anilana, która była jedynym otwartym kąpieliskiem po wschodniej części Łodzi, została zamknięta w 2010 roku. Obecna przebudowa ma przywrócić pływalni dawny blask.
-Cały obiekt będzie się składał z trzech basenów – mówi kierownik budowy, Łukasz Walter. – Jeden z nichbędzie miał wymiary olimpijskie 25×50 metrów. Oprócz tego w planie są dwa mniejsze baseny: rekreacyjny i brodzik dla dzieci.
Od strony ulicy Sobolowej powstanie też parking na ponad 60 samochodów.
– 12 września ubiegłego roku podpisaliśmy umowę na przebudowę tego kompleksu – przypomina Małgorzata Belta z Zarządu Inwestycji Miejskich Łodzi. – Zgodnie z założeniami mamy 15 miesięcy na wykonanie prac. Do tej pory rozebrano budynek, który stał wzdłużulicy, zamontowano elementy niecki stalowej. Prace przebiegają w dobrym tempie.
Termin zakończenia remontu przewidziany jest na 15 grudnia 2017 r.