Zespół Amerykańskich Sił Lotniczych w Europie zagra w EC1
Zespół zagra w pełnym – trzydziestoosobowym składzie. Amerykańska orkiestra stacjonująca w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech zagra w Łodzi m.in. największe hity Hollywoodu i Broadwayu, ale również standardy jazzowe, uwertury oraz fragmenty znanych utworów operowych.
– Pojawią się polskie akcenty, specjalnie przygotowane na ten występ. Będą utwory inspirowane hymnem Polski i hymnem Stanów Zjednoczonych – zapowiada Michał Kędzierski, kierownik Działu Marketingu i Komunikacji w “EC 1 Łódź – Miasto Kultury”. – To wydarzenie po prostu nie może rozczarować, tym bardziej, że będzie się odbywać w klimatycznej Hali Maszyn EC1, czyli wyjątkowo pięknym, historycznym miejscu – podkreśla.
Orkiestra reprezentacyjna U.S. Air Force In Europe Band powstała ponad 70 lat temu. Podczas II Wojny Światowej jej zadaniem było dostarczanie rozrywki dla alianckich żołnierzy oraz budowanie relacji z mieszkańcami Europy. Każdego roku zespół gra ponad 400 koncertów w ponad 100 miejscach na całym świecie. Do Łodzi, do EC1, Amerykanie przyjadą 22 kwietnia. Bilety w cenie 20 złotych są już do nabycia na miejscu w kasach lub na stronie internetowej Planetarium EC1.
Posłuchaj relacji:
Nazwa | Plik | Autor |
U.S. Air Force In Europe Band w Łodzi | audio (m4a) audio (oga) |