“Lamaila”. Premiera w Teatrze Wielkim w Łodzi
Prawie 140 wykonawców pojawi się na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w widowisku tanecznym “Lamaila” Macieja Pawłowskiego.

Libretto, które napisała Liwia Pawłowska, to historia miłosna dziejąca się w wymyślonym w czasie i przestrzeni świecie baśniowych postaci. To ogromne wyzwanie dla naszego zespołu – mówi dyrektor łódzkiego Teatru Wielkiego Paweł Gabara.
Nazwa | Plik | Autor |
Paweł Gabara, dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi | audio (m4a) audio (oga) | |
Maciej Pawłowski, reżyser | audio (m4a) audio (oga) |
Współautorem instrumentacji widowiska tanecznego “Lamaila” jest ojciec autora, Bogdan Pawłowski, którego balet “Królewna Śnieżka” grany jest na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi od czterdziestu lat. To jest familijny spektakl dla publiczności, ale także dla nas – mówi kompozytor i reżyser widowiska tanecznego Maciej Pawłowski.
Z okazji światowej prapremiery w Teatrze Wielkim w Łodzi jedna z gwiazd w gwiazdozbiorze Cassiopei została nazwana Lamaila.
Pokaz przedpremierowy w piątek, 24 marca o godz. 18.30, w sobotę, 25 marca premiera o godz. 19.00, II premiera w niedzielę, 26 marca o godz. 19.