Zmniejszył się hałas na na A1 między Tuszynem a Strykowem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że liczba punktów gdzie odnotowywano przekroczenia, zmniejszyła się z ośmiu do jednego. Na A1 wzmocnione zostały ekrany dźwiękochłonne i ich izolacja akustyczna.
Po oddaniu drogi (w lipcu ubiegłego roku) do GDDKiAw Łodzi wpłynęło ponad półtora tysiąca skarg od mieszkańców domagających się postawienia ekranów dźwiękochłonnych. Generalna Dyrekcja wezwała wykonawców do wykonania prac naprawczych oraz przeprowadzenia powtórnych pomiarówakustycznych w miejscach, gdzie występowały przekroczenia.
Po wykonanych naprawach,przekroczenie poziomu hałasu występuje tylko w jednym punkcie, w okolicach ulicy Sołeckiej. Jak informuje GDDKiA, w tym miejscuoprócz autostrady, generatorami hałasu są: pobliska linia kolejowa i dwie dość ruchliwe ulice oraz market budowlany.
Kolejne – ewentualne – działania, związane z poziomem hałasu, będzie można podjąć powykonaniu analizy porealizacyjnej, która będzie gotowa pod koniec 2017 roku.
Niezależnie od tego, przez 5 lat będą składane sprawozdania z monitoringu okresowych pomiarów hałasu.