• O nas
  • Reklama
  • Prywatność
  • Kontakt
42 678 78 78 – 606 78 78 78
SŁUCHAJ NA ŻYWO
czwartek, 5 czerwca 2025
  • Zaloguj
Radio Łódź
  • Ramówka
    • Poniedziałek
    • Wtorek
    • Środa
    • Czwartek
    • Piątek
    • Sobota
    • Niedziela
  • Podcasty
    • 7 dni w Łodzi i regionie
    • A.B.C Polskiego Rapu
    • Agata i film
    • Czas na kulturę
    • Dbaj o zdrowie
    • Ekologia. Bez. Ogródek
    • Ekonomiczna migawka
    • Gość Radia Łódź
    • Historie nieodległe
    • Im dalej w las
    • Inne audycje i podcasty
    • Liczy się człowiek
    • Łódzkie, jestem stąd
    • Masz głos
    • Na prawo patrz
    • Nasze dzieci
    • Nawiasem mówiąc
    • Niesamowity świat owadów
    • Okolice jazzu
    • Pierwszy dzień tygodnia
    • Podróże ze smakiem
    • Policja, słucham
    • Polityczny poniedziałek
    • Poranek dla aktywnych
    • Radio – czytelnia
    • Radio Nocą
    • Strefa kultury / Więcej kultury
    • Strefa ŁDK
    • Studio reportażu Radia Łódź
    • Szczeliny Łodzi
    • Szkiełko i oko
    • Świat mediów bez tajemnic
    • Taki jest świat
    • To jest temat
    • Z archiwum Radia Łódź
    • Zbudujmy rodzinę
    • Zdrowym być
    • Zwiesz się zwierz
  • Akademia Młodego Radiowca
  • Konkursy
  • Kalendarz
  • Patronat
  • Radio Łódź
    • Kontakt
    • Reklama
    • Promocja
    • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
    • BIP
    • Rada programowa
    • Polityka prywatności
Brak wyników
View All Result
  • Ramówka
    • Poniedziałek
    • Wtorek
    • Środa
    • Czwartek
    • Piątek
    • Sobota
    • Niedziela
  • Podcasty
    • 7 dni w Łodzi i regionie
    • A.B.C Polskiego Rapu
    • Agata i film
    • Czas na kulturę
    • Dbaj o zdrowie
    • Ekologia. Bez. Ogródek
    • Ekonomiczna migawka
    • Gość Radia Łódź
    • Historie nieodległe
    • Im dalej w las
    • Inne audycje i podcasty
    • Liczy się człowiek
    • Łódzkie, jestem stąd
    • Masz głos
    • Na prawo patrz
    • Nasze dzieci
    • Nawiasem mówiąc
    • Niesamowity świat owadów
    • Okolice jazzu
    • Pierwszy dzień tygodnia
    • Podróże ze smakiem
    • Policja, słucham
    • Polityczny poniedziałek
    • Poranek dla aktywnych
    • Radio – czytelnia
    • Radio Nocą
    • Strefa kultury / Więcej kultury
    • Strefa ŁDK
    • Studio reportażu Radia Łódź
    • Szczeliny Łodzi
    • Szkiełko i oko
    • Świat mediów bez tajemnic
    • Taki jest świat
    • To jest temat
    • Z archiwum Radia Łódź
    • Zbudujmy rodzinę
    • Zdrowym być
    • Zwiesz się zwierz
  • Akademia Młodego Radiowca
  • Konkursy
  • Kalendarz
  • Patronat
  • Radio Łódź
    • Kontakt
    • Reklama
    • Promocja
    • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
    • BIP
    • Rada programowa
    • Polityka prywatności
Brak wyników
View All Result
Radio Łódź
LIVE
Brak wyników
View All Result
  • Radio Łódź
    Radio Łódź
    Zobacz wszystkie artykuły
  • 20 stycznia 2017 19.49

Sobota, 21 stycznia

Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Udostępnij na FacebookuTwittnij

Sobota, 21 stycznia

Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.

Dzień Babci i Dziadka. Jak świętować w Łodzi? [program]

Łódzkie instytucje kultury zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka. W programie są między innymi spektakle i warsztaty dla całych rodzin.

Specjalną ofertę przygotował Teatr Pinokio. W niedzielę (22 stycznia) o godz. 12 i 16 odbędzie się pokaz specjalnego interaktywnego spektaklu “Maszyna do opowiadania bajek”. Z kolei Teatr Lalek Arlekin zaprasza na przedstawienie pt. “Czerwony Kapturek”. Spektakl oparty jest na znanej wszystkim rymowance Jana Brzechwy, do której zostało dopisanych 26 piosenek. Zobaczymy go w niedzielę o godz. 12.

Rodzinny weekend proponuje też Teatr Powszechny. Na Małej Scenie zobaczymy spektakl “Mój tata chce latać jak ptak”, a po przedstawieniu zaplanowano warsztaty”Każdy latać może”.Uczestnicy skupią się na prostych zadaniach aktorskich. Warsztaty poprowadzi Andrzej Jakubas – aktor Teatru Powszechnego w Łodzi. Powszechny zaprasza w sobotę o godz. 16 i w niedzielę o godz. 12.

W świętowanie włącza się także Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, który w sobotę o godz. 12 zaprasza na galę laureatów XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego “Kwiaty i Wiersze dla Babci i Dziadka”. – W tym roku wpłynęło 198 wierszy i 314 prac plastycznych. Funkcję honorowej babci przyjęła była wojewoda łódzka Jolanta Chełmińska. Z kolei honorowym dziadkiem będzie senator RP Ryszard Bonisławski – mówi Iwona Bartosik, przewodnicząca Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, które jest organizatorem konkursu.

Dzień Babci przypada 21 stycznia. Dzień później świętować będą dziadkowie.

32185 56f452d7a8b827501fbdfc527549434f

Zobacz wszystkie dzisiejsze wydarzenia

Orły 2017. Zobacz, kto ma szansę na Polskie Nagrody Filmowe[kino]

Już po raz drugi łódzkie Muzeum Kinematografii organizuje przegląd wszystkich filmów, które mają szansę na Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017. Podobny przegląd odbywa się w stołecznym kinie Iluzjon.

Będzie to już 19. edycja nagrody. Zakwalifikowane są do niejwszystkie polskie filmy, które od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku były wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach kinowych. Czas trwania filmu musi przekraczać 70 minut.

Na liście filmów znalazły się między innymi: “Zjednoczone stany miłości w reżyserii Tomasza Wasilewskiego”, który otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz do filmu podczas ostatniego Berlinale, wielokrotnie nagradzany debiut Jana P. Matuszyńskiego “Ostatnia rodzina”, za rolę w którym Andrzej Seweryn został uhonorowany nagrodą dla najlepszej roli męskiej w Locarno; “Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja, który otrzymał wyróżnienie specjalne Queer Lion Award na MFF w Wenecji, a także prezentowane w konkursie głównym na festiwalu w Valladolid “Niewinne” Anne Fontaine ze świetnymi rolami wielu wybitnych polskich aktorek i wzbudzający emocje ostatni film Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”.

Przegląd potrwa do 31 stycznia.

Sprawdź program:

21.01 sobota

16.00 Kobiety bez wstydu (2016), 110
reżyseria: Witold Orzechowski
18.00 Słaba płeć? (2016), 99
reżyseria: Krzysztof Lang
20.00 Niewinne (2016), 115
reżyseria: Anne Fontaine

32185 69ec6279a4be5a55a89ac03fc6581b80

Historia buntu łódzkich uczelni. Strajk studencki na wystawie [wystawa]

Ekspozycja jest poświęcona największemu w Polsce strajkowi studenckiemu, który miał miejsce w Łodzi w styczniu i lutym 1981 roku.

Wieczorem 21 stycznia 1981 r. studenci UŁ, a następnie AM, PŁ, PWSM i PWSSP podjęli strajk okupacyjny, wzięło w nim udział ponad 8 tysięcy osób. Wkrótce strajki i akcje solidarnościowe ogarnęły inne ośrodki akademickie w kraju, m.in. w Poznaniu, Wrocławiu Warszawie, Krakowie, Bielsku-Białej, Szczecinie i innych.

18 lutego 1981 r. udało się podpisać porozumienie. Uwzględniono w nim większość studenckich postulatów. Dzień wcześniej, 17 lutego, został zarejestrowany w Warszawie NZS.

Ekspozycja “Studenci Łodzi 81” składa się z 24 wydruków wielkoformatowych, na których pokazano kilkadziesiąt fotografii i plakatów z okresu strajku.

Wystawę oglądać można do 2 lutego w budynku Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5).

32185 9cc18323eee07c24ffbda73df3a20687

Transatlantyk wspiera lokalne inicjatywy. Nabór na mikrogranty [zgłoszenia]

60 tysięcy złotych – to kwota, jaką organizatorzy festiwalu Transatlantyk w Łodzi przeznaczą na kolejną edycję MikroGrantów. Program zakłada finansowe wsparcie inicjatyw artystycznych, społecznych, angażujących mieszkańców miasta.

W poprzedniej edycji MikroGrantów udało się zrealizować trzynaście projektów, w tym między innymi festiwal muzyczny i pikniki osiedlowe. – Zgłosiło się bardzo dużo osób, co nas naprawdę cieszy, bo to jest też dowód na to, że łodzianie mają pomysł na swoje miasto. Zależy nam przede wszystkim na projektach nowatorskich, takich, których jeszcze w Łodzi nie było. Ale oczywiście możemy tez kontynuować projekty z ubiegłego roku – mówi Anna Maria Peczyńska z biura festiwalu Transatlantyk.

W tym roku przewidziano dwa nabory. Poszczególne projekty mogą być dofinansowane kwotą do 5 tysięcy złotych. Projekty oceniane są przez przedstawiciela Transatlantyk Festival, Urzędu Miasta Łodzi oraz łódzkiego środowiska NGO. – Wystarczy wypełnić dokumenty, oferujemy też konsultacje. Można się do nas zgłaszać we wtorki i czwartki. Czekamy w biurze festiwalowym przy placu Wolności 5 – dodaje Peczyńska.

Wartoprzeczytać

Rozbite autobus i dostawczak. Nocny wypadek przy Czerwonym Rynku w Łodzi

2 pojazdy rozbite na Rzgowskiej. Nocny wypadek przy Czerwonym Rynku w Łodzi

5 czerwca 2025
Pogoda na czwartek. Uwaga na burze!

Pogoda na czwartek. Uwaga na burze!

5 czerwca 2025
Woda nie tylko święcona. "Zakuć, zaliczyć, zapomnieć". Pierwsza spowiedź

Woda nie tylko święcona. “Zakuć, zaliczyć, zapomnieć”. Pierwsza spowiedź [PODCAST]

4 czerwca 2025
To jest temat. Łódź turystyczna a toalety publiczne

To jest temat. Łódź turystyczna a toalety publiczne [PODCAST]

4 czerwca 2025

Pierwszy nabór MikroGrantów trwa do 27 stycznia.

32185 734f9a8c97ed40916e88ec931b9c6f02

Buntownicy kamery. Przegląd Czechosłowackiej Nowej Fali [kino]

“Diabelski wynalazek”, “Słońce w sieci”, czy “Palacz zwłok” to między innymi filmy, które oglądać można w Kinie Szpulka Łódzkiego Domu Kultury w ramach przeglądu “Buntownicy kamery. Czechosłowacka Nowa Fala”.

Czechosłowacka Nowa Fala to olbrzymi ruch filmowy, będący integralną częścią rewolucji kulturowej i świadomościowej Czechów i Słowaków lat 60 XX wieku, która przeszła do historii pod nazwą Praskiej Wiosny. Młodzi filmowcy, którzy na początku tej dekady skończyli praską filmówkę (FAMU), chcieli realizować filmy inaczej, niż robiło się to do tej pory zarówno od stron formalnej, jak i tematycznej.

Złagodzenie cenzury pozwoliło na wprowadzenie do kina tak charakterystycznego dla Czechosłowacji czarnego humoru i odwagi w podejmowaniu niewygodnych temató.

Przegląd potrwa do 22 stycznia. Zaprasza Kino Szpulka Łódzkiego Domu Kultury (ul. Traugutta 18).

21.01.2017 godz. 19.30 MIŁOŚĆ BLONDYNKI (1965; 80 min.), reż. Milo Forman

Obsada: Hana Brejchov, Vladimr Pucholt, Vladimr Menik.

Andula mieszka w maleńkiej osadzie fabrycznej w hotelu robotniczym. Codzienną monotonię przerywa wiadomość o zakwaterowaniu w pobliżu jednostki wojskowej. Jakież jest rozczarowanie dziewcząt, gdy na wieczorku zapoznawczym okazuje się, że wojskowi to grupa czterdziestoletnich rezerwistów. Na szczęście do tańca przygrywa zespół, a wśród muzyków jest młody pianista Milda. Skuszona jego obietnicami miłości, Andula szybko odwzajemnia uczucie. Dopiero podróż w ślad za Mildą do Pragi uświadomi jej, jak naiwne były wielkie marzenia

Znakomite dzieło Formana, zrealizowane w stylu paradokumentalnym, ze śmiałymi jak na owe czasy scenami erotycznymi, w którym reżyser przenikliwie, ale jednocześnie ciepło i z sympatią przygląda się swoim bohaterom. Nominacja do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, 1967.

32185 5b7ec8b83442de7c076057fe290091dc
Poprzedni artykuł

Donald Trump 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych

Następny artykuł

Tragiczny wypadek i śmierć posła. Czy pomoc została udzielona właściwie?

Następny artykuł

Tragiczny wypadek i śmierć posła. Czy pomoc została udzielona właściwie?

Zestawienie tygodnia [16.01 - 20.01]

Radio Łódź

  • Zasięg i częstotliwości
  • Historia Radia Łódź
  • Kalendarium Radia Łódź
  • Polityka prywatności
  • BIP
  • Rada programowa
  • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
  • Kontakt

Do pobrania

  • Księga Znaku Radio Łódź
  • LOGO Radio Łódź [PDF]
  • Księga Znaku Radio Łódź Nad Wartą
  • LOGO Radio Łódź Nad Wartą [PDF]

Warto przeczytać

Rozbite autobus i dostawczak. Nocny wypadek przy Czerwonym Rynku w Łodzi

2 pojazdy rozbite na Rzgowskiej. Nocny wypadek przy Czerwonym Rynku w Łodzi

5 czerwca 2025
Pogoda na czwartek. Uwaga na burze!

Pogoda na czwartek. Uwaga na burze!

5 czerwca 2025

BIP

  • BIP Radio Łódź
  • Informacje ogólne o spółce
  • Struktura Radia Łódź
  • Władze spółki
  • Akcjonariusze
  • Organy opiniodawczo – doradcze
  • Udostępnianie informacji
  • Dokumenty
  • Środki publiczne
  • Ogłoszenia publiczne
  • Instrukcja obsługi BIP

© 2012-2024 Radio Łódź

Witaz ponownie!

Sign In with Facebook
Sign In with Google
Sign In with Linked In
OR

Zaloguj się poniżej do swojego konta

Zapomniane hasło?

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address to reset your password.

Zaloguj

Dodaj nową listę

Brak wyników
View All Result
  • Ramówka
    • Poniedziałek
    • Wtorek
    • Środa
    • Czwartek
    • Piątek
    • Sobota
    • Niedziela
  • Podcasty
    • 7 dni w Łodzi i regionie
    • A.B.C Polskiego Rapu
    • Agata i film
    • Czas na kulturę
    • Dbaj o zdrowie
    • Ekologia. Bez. Ogródek
    • Ekonomiczna migawka
    • Gość Radia Łódź
    • Historie nieodległe
    • Im dalej w las
    • Inne audycje i podcasty
    • Liczy się człowiek
    • Łódzkie, jestem stąd
    • Masz głos
    • Na prawo patrz
    • Nasze dzieci
    • Nawiasem mówiąc
    • Niesamowity świat owadów
    • Okolice jazzu
    • Pierwszy dzień tygodnia
    • Podróże ze smakiem
    • Policja, słucham
    • Polityczny poniedziałek
    • Poranek dla aktywnych
    • Radio – czytelnia
    • Radio Nocą
    • Strefa kultury / Więcej kultury
    • Strefa ŁDK
    • Studio reportażu Radia Łódź
    • Szczeliny Łodzi
    • Szkiełko i oko
    • Świat mediów bez tajemnic
    • Taki jest świat
    • To jest temat
    • Z archiwum Radia Łódź
    • Zbudujmy rodzinę
    • Zdrowym być
    • Zwiesz się zwierz
  • Akademia Młodego Radiowca
  • Konkursy
  • Kalendarz
  • Patronat
  • Radio Łódź
    • Kontakt
    • Reklama
    • Promocja
    • Kampanie społeczne w Radiu Łódź
    • BIP
    • Rada programowa
    • Polityka prywatności

© 2012-2024 Radio Łódź

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Odwiedź naszą Politykę prywatności.
Przejdź do treści
Otwóz pasek narzędzi Dostępność

Dostępność

  • Zwiększ tekstZwiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Czarno-białeCzarno-białe
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Lekkie tłoLekkie tło
  • Podkreślone odsyłaczePodkreślone odsyłacze
  • Czytelny tekstCzytelny tekst
  • Reset Reset
spinner
spinner
ładuj więcej