“To najpiękniejszy świąteczny prezent”. Ewa Pilawska o remoncie Powszechnego
W styczniu ogłoszony zostanie przetarg na remont dużej sceny Teatru Powszechnego w Łodzi. Modernizacja pochłonie 20 milionów złotych.
Środki pochodzą z kasy unijnej i z budżetu miasta. Duża scena zostanie gruntownie przebudowana, widownia zyska amfiteatralny charakter, zmieni się również zaplecze techniczne i wyposażenie. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w kwietniu. – Teraz działamy zgodnie z planem. W styczniu będzie ogłoszony przetarg i mam nadzieję, że jak najszybciej uda się go rozstrzygnąć. To jednak nie zależy od nas. Jak tylko będzie decyzja, zaczynamy prace – mówi dyrektor Teatru Powszechnego Ewa Pilawska.
W czasie remontu nadal funkcjonować będzie mała scena Powszechnego przy ul. Legionów w Łodzi, z kolei część repertuaru dużej sceny będzie grana w przestrzeni dawnego kina Bałtyk przy ul. Narutowicza. – Bardzo się z tego cieszymy, bo to miejsce kultowe, łodzianie je lubią. Oczywiście musimy tam zbudować scenę. Nie wszystkie spektakle będziemy grali, ale na pewno nie zabraknie “Szalonych nożyczek”, czy “Boeing, Boeing” – dodaje dyrektor Pilawska.
Czytaj także: Pieniądze dla Teatru Powszechnego. Blisko 20 milionów na rewitalizację Polskiego Centrum Komedii
Pierwsza premiera na dużej scenie po remoncie planowana jest w czerwcu 2019 roku.
Posłuchaj całej rozmowy i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
“To najpiękniejszy świąteczny prezent”. Ewa Pilawska o środkach na remont Powszechnego | audio (m4a) audio (oga) |
WIĘCEJ INFORMACJIO KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ. |