Wstrzymana praca oddziału dziecięcego w piotrkowskim szpitalu
Samodzielny Szpital Wojewódzki przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie Trybunalskim szuka lekarzy specjalistów, którzy chcieliby podjąć pracę na oddziale dziecięcym. Z powodu braku personelu dyrekcja tej placówki była zmuszona wstrzymać działalność jedynego w mieście oddziału przeznaczonego dla najmłodszych.

– Trzeba przede wszystkim zapewnić dzieciom całodobową opiekę – mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala Aneta Baranowska. – Trzeba też spełnić wymogi formalne, m.in. wymagane jestposiadanie równoważnika co najmniej dwóch etatów lekarza specjalisty chorób dzieci. Ten warunek spełnialiśmy do 31 października. W momencie odejścia kierownika oddziału, pozostał nam jeden specjalista. Oznacza to, że także formalnie nie spełniamy wymagań potrzebnych do prowadzenia oddziału dziecięcego.
Aneta Baranowska dodaje, że w szpitalnym oddziale ratunkowym pełniony będzie dyżur lekarza pediatry. – W tych godzinach, w który nie są czynne POZ, czyli od godz.18 do 8.00 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy, dzieci w stanach nagłych mogą się do nas zgłaszać – wyjaśnia Baranowska.
Najbliższe oddziały dziecięce dla mieszkańców Piotrkowa i okolic znajdują się w Tomaszowie Mazowieckim, Radomsku, Bełchatowie i Opocznie.