“All you need is love” czyli opowieść o kontrkulturze Jerzego Jarniewicza
Gościem kolejnej odsłony cyklu “Czytam więc jestem” będzie Jerzy Jarniewicz. Porozmawiamy o książce “All you need is love. Sceny z życia kontrkultury”.

Powrót do lat 60-tych, w których królowała kultura “Dzieci kwiatów” to zawsze kusząca propozycja. Ten niezwykły ruch do dziś intryguje i daje się odczuć we współczesnej kulturze.
Proponowana książka to właśnie opowieść o kontrkulturze. Niezwykle rzetelna, intrygująca i wciągająca propozycja zarówno dla tych, którzy pamiętają tamte czasy jak i tych, którzy odczytują jedynie współczesne echa kontrkultury.
Spotkanie, które poprowadzi Michał Lachman, odbędzie się w czwartek, 27 października o godzinie 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2a.
Jerzy Jarniewicz – poeta, krytyk literacki, tłumacz. Studiował anglistykę i filozofię na Uniwersytecie Łódzkim, a w 1985-1986 na Uniwersytecie Oksfordzkim. Członek kolegium redakcyjnego Literatury na Świecie, teksty krytycznoliterackie stale publikuje również w Tygodniku Powszechnym i Gazecie Wyborczej, współpracował też z brytyjskimi pismami literackimi Poetry Review i Aret. Nominowany do wielu prestiżowych nagród. Za zasługi dla kultury odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Laureat Nagrody Miasta Łodzi. Uhonorowany Laurem Polskiej Izby Książki. Od 2011 wiceprzewodniczący Rady Programowej Narodowego Centrum Kultury. Zasiada w kapitule Nagrody Literackiej Gdynia. Autor dwunastu książek krytycznoliterackich i trzynastu zbiorów wierszy.
Cykl Czytam więc jestem jest jedną ze stałych propozycji Poleskiego Ośrodka Sztuki. Niezmiennie od wielu lat zapraszamy zarówno znanych jak i debiutujących autorów ciekawych nowości literackich. Ideą spotkań jest zbliżenie twórcy z odbiorcą oraz sprowokowanie kulturalnego dialogu.