Poniedziałek, 10 października
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty. Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Różewicz Open Festiwal w Radomsku [zakończenie]
W Radomsku dobiega końcaRóżewicz Open Festiwal. To jedyna w Polsce impreza poświęcona życiu i twórczości pochodzących z Radomska braci: Tadeusza, Stanisława i Janusza Różewiczów.
Trzecie mikrogranty od festiwalu Transatlantyk [nabór]
Można już składać wnioski na trzecią edycję mikrograntów w ramach festiwalu Transatlantyk. To wsparcie finansowe na wydarzenia, które będą współtworzyć program filmowej imprezy.
W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców do czynnego włączania się w działalność kulturalną. – Jesteśmy otwarci na wszystkie ciekawe pomysły, który pomogą zaktywizować lokalne społeczności. Od warsztatów po twórcze spotkanie z ulubionym artystą, wystawę sztuki w ciekawej przestrzeni miejskiej czy spektakl. Lato zachęca łodzian do wychodzenia z domów – mamy nadzieję, że ze swoimi pomysłami wyjdą na łódzkie ulice, a projekty zachęcą do integracji lokalnej społeczność – mówi koordynatorka projektu, Anna-Maria Peczyńska.
Na mikrogranty mają szansę wszystkie wydarzenia związane z szeroko pojętą kulturą. – To może być wystawa fotografii, to może być projekt społeczny angażujący starsze osoby. To może być wszystko, co jest połączone z kulturą i sztuką – dodaje Katarzyna Pajzderska z Transatlantyku.
Nabór trwado 14 października.Wnioski do pobrania i szczegółowe informacje są dostępne na stronie festiwaluTransatlantyk.. Ogłoszenie wyników planowane jest 21 października.
Dorobek grupy Zero-61 na wystawie w Muzeum Sztuki [wystawa]
Fotografie artystyczne i dokumentalne, druki ulotne, wydawnictwa własne grupy Zero-61 zobaczymy na wystawie w ms1.
Zero-61, choć istniała zaledwie do 1969 r., stanowi unikalny w Polsce przykład artystycznej działalności grupowej, której członkowie przełamywali bariery tradycyjnie rozumianej fotografii, prowadząc między innymi eksperymenty formalne.
Wystawa prezentuje wybór łącznie ponad sześćdziesięciu dzieł Wojciecha Bruszewskiego, Michała Kokota, Czesława Kuchty, Antoniego Mikołajczyka, Lucjana Oczkowskiego, Józefa Robakowskiego, Andrzeja Różyckiego, Jana Siennika, Jerzego Wardaka, Wiesława Wojczulanisa i Janusza Żernickiego. Oprócz fotografii i foto-przedmiotów, można zobaczyć także wydawnictwa własne “Zerowców”. Projektowi wystawienniczemu towarzyszy wydanie pierwszej monografii poświęconej grupie.
Wystawę można oglądać do 8 stycznia 2017 roku w ms, ul. Więckowskiego 36.