Bełchatowianin najlepszym instruktorem nauki jazdy w Polsce
Zbigniew Hyży wygrał konkurs organizowany przez Polską Federację Stowarzyszeń Szkół Kierowców na najlepszego instruktora nauki jazdy.

W konkursie udział wzięło 30instruktorów z całej Polski, w tym cztery kobiety. Wcześniej zostali oni wytypowani przez regionalne stowarzyszenia ośrodków szkolenia kierowców.
Zawodnicy sprawdzali się w kilku konkurencjach, m.in. znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy czy sprawnościowej jazdy samochodem. Zwycięzca Zbigniew Hyży mówi, że pojechał na zawody, bo chciał się sprawdzić. Nie myślał o wygranej. – Nie spodziewałem się, że będą na podium – dodaje. – Spełniłem swoje marzenia iczuję ogromną satysfakcję.
Zwycięzca przyznaje, że nie było łatwo. – Trudności sprawiają przepisy ruchu drogowego – mówi. – To nie są łatwe pytania, takie jak na egzaminie na prawo jazdy, tylko bardzo szczegółowe.
Konkurs ma wieloletnią tradycję, organizowany jest co roku w innym mieście. Tytuł najlepszego instruktora jazdy wrócił do Zbigniewa Hyżego po trzynastu latach.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |