Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego
W niedzielę odbędzie się jubileuszowy 35. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego. Udział w zawodach zadeklarowało już kilkuset zawodników.
Biegaczezmierzą się na trzech dystansach. – Będzie bieg rekreacyjny na tysiąc pięćset metrów, bieg na trzy kilometry i ten najważniejszy, czyli bieg na dziesięć kilometrów – wylicza Zofia Szymańska,wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego. – Dla uczestników i kibiców przygotowaliśmy też wiele innych atrakcji, ale nie chcę tego jeszcze zdradzać – dodaje.
W biegu wezmą udział teżznanisportowcy. – Każdy będzie mógł uścisnąć dłoń, zrobić sobie wspólne zdjęcie oraz wspólnie pobiec z olimpijką, panią Wandą Panfil, mistrzynią w biegach. Będziemy chcieli też uhonorować tomaszowskich sportowców tytułem Ambasadora Sportu. Takie wyróżnienia będą wręczone trzem osobom, ale jeszcze nie zdradzę, kto to będzie. Zapraszamy na Ogólnopolski Tomaszowski Bieg imienia Bronisława Malinowskiego – zachęcaZofia Szymańska.
Celem biegu jest m.in. uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego, wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium, Montrealu i Moskwie. Bieg odbędzie się w niedzielę (4 września). Rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 14.00.