Starym tramwajem śladem przemysłowej Łodzi
Po Łodzi kursował dziś zabytkowy tramwaj Konstal 803Na z 1973 roku, który woził 40-osobową wycieczkę zorganizowaną pod hasłem “Historia Łodzi z okien tramwaju”. To pierwszy z czterech tematycznych przejazdów organizowanych przez Klub Miłośników Starych Tramwajów, które mają promować miasto i jego walory turystyczne.

Zabytkowy skład, zwany potocznie “parówką”, ruszył dziś śladem pofabrycznego dziedzictwa miasta. Prezes Klubu Jakub Tarka na początku wycieczki zapowiadał, że uczestnicy zobaczą nie tylko te mniej lub bardziej znane fabryki, ale przypomną sobie także, w których miejscach jeszcze niedawno stały okazałe gmachy przemysłowe. Chętnych na przejazd było tak wielu, że już dwa dni po ogłoszeniu zapisów, zabrakło miejsc.
Nazwa | Plik | Autor |
Historia Łodzi z okien tramwaju | audio (m4a) audio (oga) |
Kolejna okazja do przejazdu będzie 4 września, kiedy to zabytkowy tramwaj ruszy śladem tradycji filmowych Łodzi. Następne imprezy odbędą się 17 września (śladem Łodzi z czasów drugiej wojny światowej) i 1 października (szlakiem historii komunikacji miejskiej). Projekt “Historia Łodzi z okien tramwaju” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
Trasa dzisiejszego przejazdu wiodła m.in. ulicami Pomorską, Kopcińskiego, al. Piłsudskiego, Przybyszewskiego, Kilińskiego i Kopernika. Przewodnikiem był Wojciech Źródlak.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |