Strażnicy miejscy z Łodzi szukają dawców szpiku dla chorej koleżanki
Wspólnie z fundacją DKMS zorganizowali oni akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
Strażnicy Miejscy z Łodzi przyznają, że choć akcję zainicjowała choroba ich koleżanki, to mają oni nadzieję, że przy okazji uda się pomóc również innym potrzebującym. Jeden ze strażników Marek Marusik zdradza, że chęć udzielenia pomocy była dla nich w tej sytuacji wręcz oczywista. – Dowiedzieliśmy się o stanie zdrowia naszej koleżanki niecałą dobę po tym jak usłyszała ona diagnozę. Od razu postanowiliśmy działać mówi. Jest nie tylko naszą koleżanką i strażniczką, ale po prostu człowiekiem, który potrzebuje pomocy. Mając możliwość jej udzielenia po prostu nie mogliśmy postąpić inaczej przyznaje Marusik.
Strażników wspiera Ewelina Olszyńska, która już kilka lat temu zarejestrowała się jako dawca szpiku i uratowała życie siedemdziesięcioletniemu mężczyźnie ze Stanów Zjednoczonych. Jak mówi pobieranie komórek w jej przypadku przypominało zwyczajne pobieranie krwi. – Wysłałam formularz przez internet, po czym przysłano mi pałeczkę do wymazu. Na ten najważniejszy telefon czekałam dwa lata. Kiedy w końcu zadzwonił czułam się jakbym wygrała w totolotka przyznaje Olszyńska.
Dawcy szpiku będą mogli zarejestrować się między innymi w pasażu Schillera, Manufakturze i na kilku łódzkich pływalniach w najbliższy weekend(23-24 lipca).
Posłuchaj materiału i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Strażnicy miejscy z Łodzi szukają dawców szpiku dla chorej koleżanki | audio (m4a) audio (oga) |

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |