Niedziela, 17 lipca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty… Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Niedziela w muzeum. Sezon ogórkowy [plener]
Koncert Dzikich Jabłek, zajęcia z jogi, kuchnia wegańska, wymiana ubrań, przetworów czy zabawek, a może kiszenie ogórków? Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza wszystkich na “Niedzielę w muzeum. Sezon ogórkowy”.
W latach 70. i 80. w Muzeum Sztuki w Łodzi odbył się cykl niedzielnychspotkań, w czasie których odwiedzający mogli uczestniczyć w wernisażach,konkursach, kiermaszach, pokazach mody i spotkaniach z artystami. Do tejidei nawiązuje ms1, organizując w swych wnętrzach ogrodzie i na dziedzińcudawnego pałacu Maurycego Poznańskiego przy ulicy Więckowskiego 36 “Niedzielę w muzeum. Sezon ogórkowy”.
17 lipca w godzinach 12:0016:00 muzeum zaprasza wszystkich chętnych.Atrakcji na pewno niezabraknie.
ms1, ul. Więckowskiego 36

Znane polskie piosenki w Altanie [koncert]
“Ja dla Pana czasu nie mam”, “Pogoda ducha”, “Lubię być szczęśliwa” – te i inne utwory usłyszymy na kolejnym koncercie w Altanie w Parku Źródliska.
Piosenki zaśpiewa, i opowie o nich, Iza Połońska wokalistka, która z powodzeniem śpiewa w różnych stylach, od klasyki po piosenkę aktorską i jazz.
Wokalistce towarzyszyć będą instrumentaliści.Marta Sobczak występowała m.in. z Big Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi, zespołem Salsa Tropical Josego Torresa, teatrem Od czapy, Sceną Piosenki Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych oraz Palazzo Varit w Amsterdamie, Berlinie, Norymberdze, Wiedniu, Buenos Aires.
Jacek Delong to solista, kameralista, pedagog, szef artystyczny nagradzanego Big Bandu łódzkiej Akademii, laureat nagród na Festiwalu Jazz nad Odrą i tytułu Prezydenta Miasta Łodzi dla Jazzmana Roku. Oboje są członkami reaktywowanego w ostatnim czasie Big Bandu Łódź.
Koncert odbędzie się w niedzielę, 17 lipca o godzinie 17 w Parku Źródliska. Wstęp wolny.

Łódź we #wro2016. Prezentacja w Browarze Mieszczańskim [PROGRAM]
Dwustu artystów bierze udział w łódzkiej prezentacji we Wrocławiu w ramach Koalicji Miast dla Kultury Europejskiej Stolicy Kultury.
Niedziela, 17 lipca
- 10.00/11.00/12.00 etiuda Teatru Pinokio w Łodzi Re-animacja w reżyserii Konrada Dworakowskiego / Wóz Metafizyczny na dziedzińcu Browaru Mieszczańskiego
- 10:00-12:00 Świetlice Artystyczne** Partytury z architektury warsztat spacerowy Aleksandry Chciuk
- 11:00-13:00 Świetlice Artystyczne** – Opowiem Ci o moim mieści warsztat artystyczny Marcina Polaka
- 10.00-16.00 Family Day z Teatrem Pinokio w Łodzi / warsztaty, animacje, happening dla aktywnych, świadomych rodziców i ich dzieciaków
- 15.00 Piosenki do grania na nosie / mini-koncert punkowych i rockowych piosenek dla całej rodziny z repertuaru Teatru Pinokio w Łodzi / kompozycje Piotra Klimka do tekstów Konrada Dworakowskiego / Wóz Metafizyczny na dziedzińcu Browaru Mieszczańskiego

Kolory Polski 2016. Filharmonia Łódzka podróżuje po raz siedemnasty [PROGRAM]
24 koncerty w różnych zakątkach województwa łódzkiego to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej, która już po raz siedemnasty zaprasza na wędrowny festiwal “Kolory Polski”.
17 lipca /niedziela/ 19.00
KROŚNIEWICE
kościół pw. Najświętszej Maryi Panny, ul. Łęczycka 5
FOLKOWA TRADYCJA
Gęsty Kożuch Kurzu w składzie: Maria Stępień skrzypce; Marcin Lorenc skrzypce; Joanna Gancarczyk basy, śpiew; Kazimierz Nitkiewicz trąbka; Jakub Korona baraban
Podczas koncertu usłyszymy m.in. utwory: Żebyś nie chodziła, Będziesz Ty, Kujon, Jabłuszko, Bryski.
