Ma być szybko i efektywnie. ŁSI w procesie rewitalizacji
Łódzka Spółka Infrastrukturalna będzie się zajmować rewitalizacją w Łodzi. Największa spółka miejska w Łodzi wyremontuje w pierwszej kolejności trzy budynki: przy ulicy Zachodniej, Ogrodowej oraz Północnej.

– Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która ma największy majątek spośród wszystkich, przejmie zadania związane z rewitalizacją – mówi Tomasz Piotrowski z Biura Prezydenta Miasta Łodzi. -Nie zdecydowaliśmy się na powołanie osobnego podmiotu, odpowiedzialnego za rewitalizację, bo togenerowałoby zbyt duże koszty. Skorzystanie z potencjału ŁSI będzie znacznie szybsze i efektywniejsze – podkreśla Piotrowski.
Spółka ma zarabiać na wynajmie lokali w wyremontowanych nieruchomościach. – Ważne jest to, że przekazane ŁSI nieruchomości będą atrakcyjne. Chodzi m.in. o wyremontowaną już kamienicę przy ul. Północnej 1/3, w której jedno piętro jest już wynajęte pod usługi, a pozostałe lokale przeznaczone są na mieszkania. Z tego tytułu ŁSI będzie czerpać przychody, które będą przeznaczane na dalszeinwestycje- wyjaśnia Tomasz Piotrowski.
Na zakończenie finalnego etapu prac czekają famuły przy ul. Ogrodowej, a ŁSI ma objąć też nieruchomość przy ul. Zielonej 6. Pod uwagę brane są również nieruchomości przeznaczone na parkingi przy ul. Mielczarskiego i ul. Ogrodowej.
Warto dodać, że ŁSI remontuje i modernizuje już na własne potrzeby niszczejący obiekt przy ul. Wólczańskiej, czyli popularną Szuflandię”.
Majątek Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej wynosi około miliarda złotych.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |